Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, #pytanie z #prawo #nieruchomosci #mieszkanie #eksmisja

Załóżmy że kupuję mieszkanie i chcę się do niego wprowadzić ale poprzedni właściciel lub najemcy którzy tam przebywają nie chcą go opuścić.
Czy w takim przypadku mogę rozpocząć procedurę eksmisji i np. samemu zapłacić za hotel robotniczy do którego komornik przymusowo przeniesie pasożytów? Zależy mi bardziej na czasie niż na pieniądzach, odszkodowanie mogę odzyskać kiedyś tam w przyszłości, interesuje mnie aby jak najszybciej skutecznie wywalić koczowników.

Proszę o odpowiedzi kogoś kto faktycznie się zna w tym temacie i wie co legalnie wolno zrobić, jeśli twoja wiedza o eksmisjach i usuwaniu dzikich lokatorów to "zaproś dwóch łysych karków bo tak na wykopie kiedyś zrobili xD" to łaskawie nic nie mów.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f60c0828679b6c666e7c3c9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 12
@AnonimoweMirkoWyznania:
1. Teraz eksmisje i tak są wstrzymane (koronawirus).
2. Nie możesz przymusowo wyrzucić ludzi, komornik też nie może. Gmina, na terenie której znajduje się lokal, musi wskazać miejsce tymczasowe. Kiedyś miała na to pół roku, potem ludzie byli wyrzucani do noclegowni (czyli „na bruk”). Teraz gmina nie ma określonego czasu, a Tobie należy się odszkodowanie.
3. Komornik działa w przepisach prawa.
nauczciesieczytac: @leynamur @Adriian123 napisane wyraźnie że jak nie wiecie o czym mówicie to siedźcie cicho i nie piszcie bzdur o jakichś łysych sebiksach, gdybyście mieli jakiekolwiek pojęcie to byście wiedzieli, że prawo eksmisyjne dawno temu się zmieniło i żadne zabawy w zapraszanie czy kwaterowanie osiłków nie mają prawa zadziałać bo teraz to jest całkowicie NIELEGALNE, policja osiłków wyrzuci, lokatorów wprowadzi z powrotem a właściciel dostanie sprawę karną

Zaakceptował: LeVentLeCri
A to nie jest tak, że jak zmienia się właściciel mieszkania to umowa najmu przestaje obowiązywać? Jak to jest? No i koniecznie niech poprzedni właściciel rozwiąże umowę na media. W przepisach nie ma terminu kiedy ty masz zawrzeć umowę. Ogólnie ciężki temat, bardzo trzeba pilnować, żeby lokal w momencie podpisywania umowy był pusty. Droga prawna nie jest skomplikowana, 100 % szans na wygranie, ale będzie się ciągnęła. No i taka rada, jak
@ayyy_lmao: ehh :/ Mam właśnie taką sytuację w rodzinie. Zmarła matka dwóch braci i jeden z nich mieszka w mieszkaniu po matce. Ma on założoną niebieską kartę za bicie matki, więc nic ze spadku mu się nie należy. Ma być ta eksmisja, ale cały czas jest odkładana przez pandemię :/

Ten brat aktualnie jest wrakiem człowieka. W mieszkaniu nie ma prądu, szyby są powybijane, toaleta zapchana więc sra do wiadra. Mieszka