Wpis z mikrobloga

Bierz ukośnice a Casto:


@kot_gagarina: powiedz ty mnie, jak ten biedny @robertpatrykk ma 14cm kantówkę uciąć ukośnicą o pile 21cm ? Przecież tym da się ciąć jakieś 4-5cm maks. Przekładać doookoła, i liczyć że środek tej kantówki dotnie ręcznie?
  • Odpowiedz
@robertpatrykk: odpowiadając - jak chcesz końce idealnie odcięte prostopadle - to tylko wielgachna ukośnica/krajzega. Przewalone.
Jak chcesz bylejak - to pilarka łańcuchowa taka jak do obcinania gałęzi ;) Jak masz pewną rękę to w miarę prosto obetniesz w jednej płaszczyźnie, a w drugiej "jak ci zejdzie".
Jak chcesz tanio i prosto odcięte, a masz czas się bawić - to właśnie taka niewielka ukośnica (no ale szukaj czegoś na tarcze >300
  • Odpowiedz
@robertpatrykk: zostaje jeszcze "piła szablasta" typu lisi ogon, czyli cięcie jak ręczną piłą, ale z napędem ;)
ale nawet jak idealnie ładnie po linii ją poprowadzisz - to wyginanie się brzeszczotu może spowodować że obcięcie w drugiej płaszczyźnie "gdzieś uciekne".
  • Odpowiedz
@robertpatrykk: do kilku (!) cięć, wystarczy dobra, w miarę duża piła płatnica, szybciej utniesz, niż by zajęło szukanie/wypożyczanie dużej ukośnicy i tak dalej. Jeśli kantówki są suche, to tnie się piorunem.
  • Odpowiedz
@Robolkop: ale skrzynką kantówki nie utnie :)

A na serio - spora by ta skrzynka musiała być, by taką kantówkę pomieścić. Spora i moim zdaniem zbędna, dobra, ostra płatnica, plus kreski ołówkiem od kątownika, jedna na wierzchu kantówki, druga na pionowej ścianie i utniesz wystarczająco równo bez skrzynki.
  • Odpowiedz
@laza: dokładnie 13 sztuk i każda 14x14 cm. @Jarek_P: dzięki za poradę, dzisiaj sprawdzę te Piły. Drewno jest już suche, mam nadzieję, że faktycznie szybko pójdzie.
@hrumque: Co do ukośnicy - jest jedna taka, która dałaby radę moim kantówkom, ale kosztuje właśnie 1000 zł
  • Odpowiedz
@Jarek_P: google wypluwa większe rozmiary skrzynek. Ja kiedyś miałem taką dziadkową samoróbkę i najłatwiej było łapać ją ściskiem do kantówki a nie kantówkę do niej. Co do pił to właśnie te różne turbo cuty mają słabo zęby rozprowadzone i lubią schodzić z kreski.
  • Odpowiedz