Wpis z mikrobloga

@dzikop:
Mieszkam w zachodnim mieszkaniu na 11 piętrze.

Możesz codziennie oglądać zachody słońca. Wieczorem wpada klimatyczne, pomarańczowe światło. Rano słońce budzi cię delikatnie zamiast naparzać Ci prosto w twarz. Jeśli pracujesz z domu to nie masz rano słońca w monitor.

Z minusów dla mnie, to w lecie zaczyna być gorąco nie do wytrzymania od ok. 16 godziny i niestety przez całą noc ściany oddają ciepło, więc trzeba spać przy full otwartym
@dzikop: nie no bez przesady - mogą być inne zalety, które przeważają (jak lokalizacja, cena, jakość wykonania itp), po prostu te rzeczy, które wymieniłeś to minusy

Może ja też się się nieprecyzyjnie wyraziłem - jakbym miał wybór to bym jednostronnego nie wziął, ale jakbym trafił jakaś perełkę to pewnie i to bym przełknął
@dzikop: Jednostronne - nie przewietrzysz mieszkania. Otwieranie drzwi na korytarz i okna na korytarzu wiele nie da, przetestowałam to. Zachodnie okna - masakra, słońce wali niemiłosiernie, pomieszczenia się nagrzewają. Dodatkowo jeśli to kuchnia, to jak zaczniesz gotować i używać piekarnika, będziesz miał gorąco i pomarańczowo jak w piecu :)
@dzikop: Jak będziesz brał mieszkanie z oknami na zachód, a szczególnie jak będzie ono na wyższych piętrach, to obowiązkowo zainwestuj w klimatyzację. Nawet się nie zastanawiaj. Może i trochę to kosztuje, ale jest to warte komfortu jaki w zamian za to otrzymujesz. Jeśli będzie to mieszkanie nowe, to polecam już to zrobić na etapie stanu deweloperskiego.