Wpis z mikrobloga

6 warka i same niepowodzenia ( ͡° ʖ̯ ͡°) zaczęło się od tego, że nie byłem pewny czy początkowe blg było 16 czy 17. Później wydawało mi się, że dałem za mało drożdży i fermentacja stanęła za szybko. W końcu przyszło butelkowanie i najpierw złamał mi się kranik (ułamał się ten elenent do otwierania i zamykania) później zepsuła się kapslownica (eterna się wykrzywiła) a na koniec okazało się, że zapomniałem dodać cukru na refermentację do 20 z 40 litrów xD (z czego te ok to część kumpla)

Na pocieszenie dzisiaj zamówiłem grifo hd ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#piwowarstwo
  • 7
@czy_pisiont: no niestety bywa i tak ale człowiek uczy się na błędach, już miałem pisać, że inwestycja w sprzęt może zaoszczędzić mnóstwo nerwów ale widzę, że sam skumałeś. Z grifo hd na pewno będziesz zadowolony
zepsuła się kapslownica (eterna się wykrzywiła)

Na pocieszenie dzisiaj zamówiłem grifo hd ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@czy_pisiont: pare lat przeszedlem przez dokladnie to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°) warto!
@Podstarzaly_Mandalorianin: ogólnie to poprzednie warki poszły bez większych problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°) tym razem miałem za dużo pomocników którym musiałem wszystko tłumaczyć i się zamotałem () zastanawiam się czy teraz wszystko zlewać do wiadra czy dosypywać miarką. Najwcześniej i tak będę mógł to ogarnąć w pt, o ile kapslownica dojdzie.

@cocamide: eterną kapslowało mi się dobrze tylko chyba kolega miał za