Wpis z mikrobloga

Witam mireczków ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chciałbym podłączyć kamerkę pod skrzynkę bezpieczników w #skoda #rapid . Jeśli mam w skrzynce bezpieczników kilka wolnych miejsc to mogę tam podłączyć bypass z bezpiecznikiem aby nie rozcinać instalacji?
Jest tam w ogóle doprowadzony prąd w każdym wolnym miejscu? W kilku widziałem na pewno styki ;)
Podaję stronę z moim schematem: https://bezpieczniki.net/skoda-rapid-spaceback-bezpieczniki-schemat/

Dzięki za pomoc!
#volkswagen #vag #seat #samochody #mechanikasamochodowa
  • 30
  • Odpowiedz
  • 0
@maciek84325 ja chce właśnie taki, który będzie miał prąd tylko przy włączonym zapłonie. Jak rozumiem, muszę wyczaić który to bezpiecznik, wyjąć go i przełożyć do tego ustrojstwa z allegro, a potem całość wpiąć w miejsce tego wyjętego bezpiecznika, no i masę pod śrubkę.

Miernika nie mam, więc nie wiem czy to jest taki proste jak mi się wydaje:p
  • Odpowiedz
  • 0
@ryhu Tak, dokładnie tak jak napisałeś.

zobacz czy od gniazda zapalniczki jak wyłączysz zapłon to jest prąd. jeśli nie ma to znaczy że w zapalniczkę się możesz wpiąć. schematy bezpieczników są w google, powinno być objaśnione który np. od gniazda zapalniczki. albo metodą prób będziesz widział przy kamerce że nie świeci jak zgasisz.
pamiętaj że tam muszą być dwa bezpieczniki. jeden ten co oryginalnie miałeś a drugi zaraz obok do kamerki.
  • Odpowiedz
  • 1
@ryhu mi tam zajęło pół godzinki. kabel do kamerki schowałem w słupku, idealnie tam miejsce. są zatrzaski, wypinasz delikatnie i elegancko nic nie widać. bezpośrednio z lewego słupka do skrzynki bezpieczników i tam też jest od razu śrubka do masy byś mógł sobie przykręcić z tego co pamiętam.
a ja do tego kupiłem 70 mai hardware kit żeby było już jak należy.
  • Odpowiedz
@maciek84325 mozesz wrzucic zdjecie jakie masz bezpieczniki i pod jaki nr podpioles?
ACC zolty a gdzie V+ czerwony?
Wszytko u rodzicow w rapidzie podlaczylem na razie zasilanie jest pod USb ale zamontowalem i przeciagnolem Hardware Kita i teraz chce to po zaplonie dac bo inaczej USB zajete i AndroidAuto nie moga uzywac.
siemion84 - @maciek84325 mozesz wrzucic zdjecie jakie masz bezpieczniki i pod jaki nr...

źródło: temp_file2492028522633215350

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@siemion84 Nie jestem aktualnie przy aucie ale zmierzyłem sobie zwykła kontrolką 12v gdzie po wyłączeniu zapłonu jest prąd a gdzie nie ma. I później po przekręceniu zapłonu gdzie jest prąd. I tyle. Wpiąłem bypass i działa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz