Wpis z mikrobloga

@PortowySzczur: Gdy kilka lat temu chciałem skorzystać z usług pośrednika, to wystawiona cena była kwotą dla właściciela, a pośrednik dodatkowo oczekiwał prowizji. Myślę, że i tutaj jest podobnie. Wyższa cena wg mnie wynika z tego, że jeżeli klient jest chętny na mieszkanie, ale negocjuje, to móc opuścić te 10k by poczuł, że wygrał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bo pośrednikom nie zawsze zależy na sprzedaży mieszkania, tylko żeby nakręcić cie na umowę zamykając ci sprzedaż poza rynkiem biur pośrednictwa.
to raz
a po dwa podstawiają cichych klientów by wyszarpać od ciebie kare umowna za sprzedaż poza ich biurem pośrednictwa.

tyle jest wątków o nieruchomościach na YT a nikt nie pisze z czego te chieny żyją.
Śa też tacy co dane sprzedają do firm pożyczkowych.

@Waldemar_Wpieldor: @wykop_kradnie_oc: @mtosny:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Waldemar_Wpieldor: @mtosny: @dzikuZplasriku: niestety, ale właściciele nauczyli pośredników takich praktyk - jak będziesz miał Pan klienta to przyprowadź klienta i wtedy podpiszemy umowę.. ludzie nie chcą tracić czasu na spotkania z pośrednikami. Dodatkowo jak pośrednik rozmawia o prowizji to właściciel mówi, żeby doliczyć do ceny bo on nie będzie płacił. Dla pośrednika to kolejne z setki mieszkań a później jak jest klient to obskakuje 20 mieszkań.
@PortowySzczur: Nie wytrzymałem i dziś zadzwoniłem do jednego z agentów (Hampton Home) z powyższych ofert. Okazało się, że miałem rację. Nie dość, że cena ofertowa jest o 10k większa niż u właściciela, to na dodatek agencja oczekuje prowizji w wysokości 2,9% (do negocjacji) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@luki201: Ton Twojej wypowiedzi sugeruje, że pracowałeś w tej branży lub nawet jesteś agentem nieruchomości. Dobrze, że starasz się pokazać jak to wygląda z drugiej strony.

ludzie nie chcą tracić czasu na spotkania z pośrednikami

Tu mnie zaskoczyłeś. Spodziewałem się, że jak ktoś sprzedaje mieszkanie warte ~200 średnich krajowych netto, to znajduje chwilę na pogadanie z pośrednikiem, który przecież ma zmaksymalizować zysk sprzedającego. No chyba, że mamy samych rentierów milionerów, którzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mtosny: Pracowałem dawno jeszcze w trakcie studiów. Jak właściciel puści ogłoszenie i dostanie 20 telefonów jednego dnia od samych pośredników to nie ma się co dziwić, że jest taka reakcja :) Praktyka jest taka, że co nie napiszesz itd to i tak klient musi przyjść i zobaczyć. Ja pamiętam, że miałem od właściciela sam plan mieszkania. Zaoferowałem klientowi i pojechaliśmy zobaczyć. Po 5 minutach klient usiadł na fotelu i powiedział, że