Wpis z mikrobloga

@Ekspert_od_niczego: Napisałeś jakiś komentarz, w którym nie powoływałeś się na księży, albo nie pisałeś o księżach?
Jakie niesprawiedliwie?! Masz obsesję Facet. W przeciwieństwie do Ciebie nie uważam księży za centrum wszechświata i dlatego nie mam ochoty toczyć dyskusji, gdzie ja piszę na zasadzie „Jezus powiedział...” a Ty non-stop na zasadzie „kogo obchodzi Jezus, przecież ksiądz mówi, że...”.
Próbowałem dyskusję z tego toru zepchnąć, ale Ty nawet jeden raz nie umiesz odpowiedzieć
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wszyscy: Ale chłopie, przecież ja w ostatnim komentarzu właśnie pisałem, że rozumiem wiarę indywidualnie i dlatego utożsamiam się z chrześcijaństwem, ale nie z katolicyzmem. Wcześniej pisałem z prrspektywy katolickiej, która NIE BYŁA moją perspektywą.
@Ekspert_od_niczego: Dobra, foch-lista zdjęta, choć @CzajnikZniszczenia może lubi funkcję Wypokowego Listonosza ;-)
Nie pisałeś o perspektywie katolickiej tylko o swoim jej wyobrażeniu. Pisałeś non-stop o klerze i nie dało się Ciebie od tego na moment odwieść.
Znasz credo? Credo to esencjonalne streszczenie czego dotyczy i na czym polega katolicyzm. Przytoczę:

Wierzę w jed[y]nego Boga, Ojca Wszechmogącego, Stworzyciela nieba i ziemi, wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych. I w jed[y]nego Pana Jezusa Chrystusa,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wszyscy:

Nie pisałeś o perspektywie katolickiej tylko o swoim jej wyobrażeniu. Pisałeś non-stop o klerze i nie dało się Ciebie od tego na moment odwieść.

Przez 17-18 lat byłem katolikiem, zdążyłem się dobrze zapoznać w tym czasie z katolicyzmem. To nie jest moje wyobrażenie, tylko coś co odrzuciłem, bo uważam, że jest zaprzeczeniem chrześcijaństwa. Po głębokiej refleksji, trwającej kilka lat.

Jedna jedyna wzmianka tam dotyczy Kościoła z dużej litery, czyli nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wszyscy: Ok. Skoro żyjesz w zgodzie z własnym sumieniem, to czy uważasz że wieloletnia, monogamiczna miłość romantyczna dwojga ludzi tej samej płci (konsumowana) oparta na uczciwości, wierności i oddaniu jest czymś złym i jeżeli tak, to czemu?
@wszyscy: KKK 2357 Homoseksualizm oznacza relacje między mężczyznami lub kobietami odczuwającymi pociąg płciowy, wyłączny lub dominujący, do osób tej samej płci. Przybierał on bardzo zróżnicowane formy na przestrzeni wieków i w różnych kulturach. Jego psychiczna geneza pozostaje w dużej części nie wyjaśniona. Tradycja, opierając się na Piśmie świętym, przedstawiającym homoseksualizm jako poważne zepsucie (Por. Rdz 19,1-29; Rz 1, 24-27; I Kor 6, 9;1 Tm 1, 10). zawsze głosiła, że "akty homoseksualizmu