Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tyrande: no tak bo na wsi to nie ma dróg, pasów i aut tylko do szkoły idziesz przez pola bagna i 7 rzek, ludzie mają 20 dzieci i nikt nie szanuje zwierząt xD
zesrałem się ale tak po prostu nie jest
@obszarnik: za dzieciaka nie chcialam jezdzic na kolonie, a wlasnie na wies by pobiegac z dzieciakami po polach kukurydzy, jezdzic 5km w jedna strone by zjesc loda, krasc truskawki z pola xd pare dni trzeba bylo pomagac przy zbiorze ogorkow, ale za to dostawalysmy chipsy i ciotka smazyla frytki domowe i jako dzieciak to bylo cos :D dla kogos kto w bloku sie wychowywal i teres innego osiedla to byla zakazana
A jaki fejm w podbazie byl, gdy inne julki i oskarki na obozy sportowe i taneczne jezdzily, a ja prowadzilam ogromne krowy do obory kuuurla kiedys to bylo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
troche takie przykre wakacje


Bo ja wiem? Nie patrzyliśmy na to w tych kategoriach. Na pewno ma to jedna ogromną wade: dzieci potrzebują zmiany otoczenia, podróżowania, żeby poznawać świat i chwytać trochę tego "obycia". Z drugiej strony nie działa się nam krzywda, nikt nie narzekał... Robiło się swoje, bawiło się swoje :)
Polakom przypisuje się brak mobilności. Gienek nie przeprowadzi się do wioski, która da mu więcej możliwości, bo w tej co aktualnie mieszka jest jego ojcowizna i tyle.


@Alesja: To ciekawe, jestem z Gdyni i duża część rodziny przyjechała tutaj za pracą w okresie międzywojennym (np. z Wielkopolski). Cofając się dwa poziomy w drzewie genealogicznym jedynie babcia od strony mamy jest Kaszubką.
Czyżby dawniej było inaczej?
@obszarnik: bieda na wsi, jest kilka powód biedy. Głównym chyba jest to ze niektórzy zatrzymali się w rozwoju myślą ze jak coś opłacało się 50 lat to będzie opłacać dalej, typu kiedyś za litr mleka mogłem mieć litr ropy. Tylko część gospodarstw kupuje dodatkowe ziemie i modernizuje gospodarkę aby dalej przynosiła pieniądze. A reszta narzeka a to mięso tanie a to zboże tanie a to nie urosło a ro dziki zniszczyły.