Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 417
Jak zniechecic dziecko do kapitalizmu:

1. Wyślij dziecko do prac. Sprzątanie, wynoszenie śmieci, robienie zakupów, koszenie trawy.

2. Zapłac mu 30zł. Płaca minimalna to komunizm.

3. Każ mu płacić wolnorynkową cene 1000zł miesięcznie za wynajem pokoju w twoim domu.

4. Wyślij go do prywatnej szkoły i każ mu za nią płacić. Państwowe szkolnictwo to komunizm.

5. Jeśli twoje dziecko będzie narzekać, powiedz, że chcącemu nie dzieje się krzywda i może wcześniej wstawać i nosić większy ciężar lub znaleźć sobie znaleźć innych rodziców.

6. Jego rodzeństwo również zagoń do prac domowych (sprzątanie, wynoszenie śmieci), zapłać im przynajmniej 50zł płacy minimalnej. Pozwalaj bezpłatnie mieszkać w swoim domu i chodzić do państwowej szkoły.

7. Powtarzaj aż zrozumie.

#bekazprawakow #antykapitalizm #konfederacja #neuropa #polityka
Soojin21 - Jak zniechecic dziecko do kapitalizmu:

1. Wyślij dziecko do prac. Sprząta...

źródło: comment_1599985394QyjshxdvaKEBXbbslMZjgF.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przegrywek123: oczywiście chodziło mi o prywatne szkoły/uczelnie, ale nie zamierzam uważać na słowa bo jakiś wykopek zaraz znajdzie jakiś randomowy filmik na jutub ( ͡° ͜ʖ ͡°).

z kategorii drovnych swietne budynki, ktore beda stac jeszcze dziesiatki lat.


@onuceSzatana: no nie wiem czy to są zawsze drobne niedociągnięcia. Inb4 nie twierdzę, że deweloperka jest z kolei idealna.
Ale czekaj, ty sugerujesz że te nowe deweloperskie budynki
  • Odpowiedz
@bartt345: oo czyli zgadzasz się, że jednak sam brak minimalnej nie doprowadzi do głodu i pracy za grosze? Żeby do tego doprowadzić trzebaby jeszcze znieść podatki?
  • Odpowiedz
@tallman: Przypomnij nam wszystkim wyzysk ludzi w czasie rewolucji przemyslowej. Tam nie bylo pensji minimalnej i ochrony robotnika, wiesz?

Szwajcaria to bogaty kraj, zajebisty przyklad. Tam nie ma tak duzych nierownosci spolecznych, sa duze podatki NA NAJBOGATSZYCH. Nikt nie twierdzi, ze pensja minimalna jest zawsze potrzebna, ale w takirj Polsce jest niezbedna.
  • Odpowiedz
@tallman: No i zakładając brak podatków i socjalu, to tak by to wyglądało, wybór między pracą za ochłapy albo głodowaniem, bo to ci bogaci byli na uprzywilejowanej pozycji. Inna sprawa, że nigdy tak nie będzie bo taki system nie miałby szans funkcjonować bo skończyłoby się jakaś rewolucją xD
  • Odpowiedz
@TestoDepot: Omija cie sens mojej wypowiedzi o budowlance. Jest taki, ze panstwowe nie znaczy zle jakosciowo i gorsze. Kisne z tego, ze mam nie kupowac od dewelopera, jakir to ma znaczenie w tej dysksusji? Wywiodles absurdalny wniosek, ze za PRL budowano gorzej. Nie, budowano bardzo solidnie nie dbajac o szczegoly. Kwestia norm budowlanych.

Bycie wrazliwcem szkodzi, jesli jest sie krwiopijca nastawionym na wyzysk swoich podwladnych, zgadzam sie. Troska o spoleczenstwo,
  • Odpowiedz
@TestoDepot:

Poza tym - nadal ktoś wierzy, że na rynku pracy ma znaczenie to czy masz dyplom po państwowej uczelni czy prywatnej?

Oczywiście, że ma, spróbuj poszukać pracy w finansach / korpo po WSB i porównaj sobie z kimś po SGH albo UW. Albo spróbuj jako inżynier po gownouczelni (są w ogóle na prywatnych szkółkach technicznie kierunki? XD) vs. PW, PWr czy AGH. Nawet jakieś socjologie czy dziennikarstwa po UW
  • Odpowiedz
@dymitrop: tak będzie, z pewnością. Gdyby założyć, że ludzie nie mają w głowie kultu roboty dla roboty po prostu by u janusza nie miał kto robić i tyle.


@TestoDepot: przecież dosłownie post wcześniej pisałem, że ludzie nie mogą całkowicie olać pracy, bo zdechną z głodu, a Ty kompletnie zignorowałeś to co napisałem i cofasz się dwa kroki xD
  • Odpowiedz
@Morskipas: Sa tam duze podatki od dziedziczenia i darowizn na przyklad. Podatko to nie tylko PIT....... Poza tym to bardzo bogaty i bardzo specyficzny kraj, budujacy swoj dobrobyt na swojej neutralnosci. Bardzo zly przyklad, bo ciezko go nasladowac.
  • Odpowiedz
Kisne z tego, ze mam nie kupowac od dewelopera, jakir to ma znaczenie w tej dysksusji?


@onuceSzatana: piszesz coś tam ze deweloper buduje c-----e, więc chyba to ma.

Bycie wrazliwcem szkodzi, jesli jest sie krwiopijca nastawionym na wyzysk swoich podwladnych, zgadzam
  • Odpowiedz
@onuceSzatana: otóż podatki te nie istnieją tam na poziomie federalnym, a maksymalna stawka w najmocniej opodatkowanym kantonie to 15%. W części kantonów nie ma ich w ogóle. Czy wy naprawdę jak p---------e jakieś farmazony, to liczycie że nikt tego nie sprawdzi?
  • Odpowiedz
  • 1
@Soojin21:

poglądy konfederatow. Nie chca płacy minimalnej ani państwowego szkolnictwa. Nie chcą tez mieszkan socjalnych


Już przestań mnie tak namawiać, żeby na nich głosować. Masz z tego jakieś korzyści?
  • Odpowiedz
@TestoDepot: Ale sie zesrales. Nie uzyles zadnego argumentu, wiec nie ma jak sie odniesc.

Moj dobrobyt jest mniej wazny niz dobrobyt calego spoleczenstwa. Albo inaczej: nie bede mial dobrobytu, jesli jakakolwiek grupa ludzi w moim spoleczesntwir bedzie z tego powodu cierpiala i byla traktowana gorzej. Myslenie korwinowrgo prawika to dzungla, gdzie silniejszy zjada slabszego. To prymitywne, zwierzece, czlowieka stac na cos lepszego.

Nigsy nie chodzilo o zbawianie swiata. To niemozliwe. Chodzi o dazenie do celu, kierunek. Chetnie z kolei ciebie widzialbym w dzikim kapitalizmie. Raczej nie jestes zamoznym czlowiekiem od pokolen, wiec musisz sobie zdawac sprawe, ze gdyby nie lewaki, to zapewne n------------s w tej chwili 12 godzine przy tasmie, zeby miec co do garna wlozyc. Ale wygodnie byc k--------a wyksztalconym za panstwowe pieniadze i korzystajacym z pansywowego systemu socjalnego, to wiem, bo kiedys tez bylem, ale
  • Odpowiedz
Moj dobrobyt jest mniej wazny niz dobrobyt calego spoleczenstwa


@onuceSzatana: i tu się różnimy, dla mnie mój dobrobyt i moich bliskicj jest najważniejszy, reszta społeczeństwa to nie mój problem.
  • Odpowiedz
@TestoDepot: Po rostu nie masz pojecia, jak dziala system. Reszta spoleczenstwa coe jak najbardziej obchodzi, tylko zaklamujesz siebie sam. Podam przyklad, pierwszy z tysiaca: gdyby nie panstwowe prawo jazdy, ryzykowalbys duzo wiecej na drodze, jadac autem. Chodzi o to, ze twoj dobrobyt zalezy tez od dobrobytu innych. To siec naczyn polaczonych. Szokujace, ze tego nie wiesz. Dlatego korwinowanie to dziecinada. Nigdy nie jesyes sam ze swoim majatkiem. Nigdy.

Nie poradzilbys sobie inaczej. Oralbys 7 dni w tygodniu w pracy, gdyby nie lewactwo, gdyby nie zwiazki zawodowe i strajki. I morda kuca bylaby cicho. “Tak musi byc, ja robak, tak bylo jest i bedzie”. Gdyby nie socjal i lewactwo, nie mialbys zadnych szans na awans spoleczny. Ale wygladasz na malo rozgarnietego i wyksztalconrgo, y to dostrzegac.

Czy sie nie zanosi? A raczek nieboraczek, tetniaczek od stresiku pekniety, a moze ktos zamachnie sie na twoj majatek lub zycie, moze bank, moze Kaczynski i polecisz po socjal jak dziki. Prawdziwe oblivze kapitalizmu. Krajnt przyklad: bailout bankow w USA. Taki obraz wasz,
  • Odpowiedz