Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 417
Jak zniechecic dziecko do kapitalizmu:

1. Wyślij dziecko do prac. Sprzątanie, wynoszenie śmieci, robienie zakupów, koszenie trawy.

2. Zapłac mu 30zł. Płaca minimalna to komunizm.

3. Każ mu płacić wolnorynkową cene 1000zł miesięcznie za wynajem pokoju w twoim domu.

4. Wyślij go do prywatnej szkoły i każ mu za nią płacić. Państwowe szkolnictwo to komunizm.

5. Jeśli twoje dziecko będzie narzekać, powiedz, że chcącemu nie dzieje się krzywda i może wcześniej wstawać i nosić większy ciężar lub znaleźć sobie znaleźć innych rodziców.

6. Jego rodzeństwo również zagoń do prac domowych (sprzątanie, wynoszenie śmieci), zapłać im przynajmniej 50zł płacy minimalnej. Pozwalaj bezpłatnie mieszkać w swoim domu i chodzić do państwowej szkoły.

7. Powtarzaj aż zrozumie.

#bekazprawakow #antykapitalizm #konfederacja #neuropa #polityka
Soojin21 - Jak zniechecic dziecko do kapitalizmu:

1. Wyślij dziecko do prac. Sprząta...

źródło: comment_1599985394QyjshxdvaKEBXbbslMZjgF.jpg

Pobierz
  • 118
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dymitrop: oni im nie płacą dobrego hajsu w tej Szwajcarii bo kodeks pracy albo się boja rozruchów, tylko dlatego że rozumieją jak działa rynek - w-----a się ludzie i sie zawina z takiej roboty do konkurencji, tak jak ci mirek wyżej już wyjaśnił.
  • Odpowiedz
@tallman: Szwedzi cenia sobie demokracje socjalna i polaczki chetnie tam jezdza placic duze podatki. Polski socjalizm sie nie udal, nie oznacza to, ze idealy socjalizmu nie moga egzystowac w demokracji. Ogolnie to nudny jestes, bywaj dzbanuszku.
  • Odpowiedz
@onuceSzatana: Szwedzi mieli kilkadziesiąt lat kapitalizmu w czasie gdy my mieliśmy socjalizm. Mimo, że są 10 milionowym państwem to mają dużo więcej globalnych marek niż Polska. Jakie duże innowacyjne marki dał nam socjalizm w bloku wschodnim? Teraz mogą sobie pozwolić na przyhamowanie tempa wzrostu i korzystać z dobrobytu jaki wypracowali ich ojcowie i dziadkowie. Mylisz przyczynę i skutek. Polska jest nadal krajem rozwijającym się w porównaniu do zachodu i nie
  • Odpowiedz
@tallman: Blad, szwedzi maja dalej kapitalizm, ten o ludzkiej twarzy. I mieli taki od dziesiatek lat. Niepawda jest, ze trzeba d-----c ludziom, narodowi przez 30-40 lat, zeby potem moc odpuscic. Mozna miec socjal i zdrowa gospodarke, czego oni sa wlasnie dowodem. Nie sa w zadnej dziedzinie jakims wielkim wytworca, a maja juz legendarny dobrobyt. Jak to mozliwe????? Bez korwinowania?????
  • Odpowiedz
@onuceSzatana:
ale ja nigdzie nie powiedziałem, że nie mają kapitalizmu(?). Teraz mają po prostu większy % wydatków państwa niż mieli kiedyś.

Niepawda jest, ze trzeba d-----c ludziom, narodowi przez 30-40 lat

Nie wydaje mi się, że Szwedzi w latach 50-60 czuli, żeby ktoś im d-----ł. A na pewno mieli dużo lepiej niż ludzie we wszystkich krajach socjalistycznych, mimo, że państwo dbało o nich dużo mniej. Jak to
tallman - @onuceSzatana: 
ale ja nigdzie nie powiedziałem, że nie mają kapitalizmu(?...

źródło: comment_1600030078rv7Ibwy2Rd6xh1Z47D56kx.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
oni im nie płacą dobrego hajsu w tej Szwajcarii bo kodeks pracy albo się boja rozruchów, tylko dlatego że rozumieją jak działa rynek - w-----a się ludzie i sie zawina z takiej roboty do konkurencji, tak jak ci mirek wyżej już wyjaśnił.


@TestoDepot: no niezbyt, bo przedsiębiorca zazwyczaj ma większy zapas kapitału niż pracownik, a więc może razem z konkurencją wziąć pracowników na przetrzymanie i gdy Ci będą na skraju,
  • Odpowiedz
@dymitrop: a po co konkurencja ma brać na przetrzymanie jeśli może im normalnie płacić i będzie i tak do przodu w porównaniu z tym co przetrzymuje, bo produkcja/praca będą normalnie szły i będą zyski, a u tamtego nie ma kto robić.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Polski socjalizm sie nie udal

żaden socjalizm się nie udał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@tallman: to jest w ogole ciekawostka, socjalizm sie udal jak wydajemy na niego coraz mniej czy coraz wiecej( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
a po co konkurencja ma brać na przetrzymanie jeśli może im normalnie płacić i będzie i tak do przodu w porównaniu z tym co przetrzymuje, bo produkcja/praca będą normalnie szły i będą zyski, a u tamtego nie ma kto robić.


@TestoDepot: bo branie na przetrzymanie bardziej się opłaci? Stracisz przez jakiś czas, a potem będziesz miał większy zysk, bo ludzie ze strachu przed głodem się zgodzą na wszystko
  • Odpowiedz
@tallman: Przeciez Polska nie jest zadna potega eksportowa, chlopie. To swiadczy tylko o tym, ze Szwedzi tez eksportuja niewiele.

Szwedzi maja znacznie wyzsze, jedne z najwyzszych podatkow, na swiecie, maja takie od bardzo dawna, a w latach 50-60 bylo podobnie. Kwestia odpodatkowania bogatych, ktorzy zmuszeni zostali do podzielenia sie swoimi majatkami, opodatkowania duzych i bigatych firm.

Musisz pojac, ze aby spoleczenstwo rozwijalo sie zdrowo, bez dazenia do rozwarstwiania sie, nalezy
  • Odpowiedz
@onuceSzatana doinformuj się bo pleciesz bzdury. Zobacz jak zmieniało się u nich opodatkowanie w latach 70 i dlaczego np właściciel IKEI uciekł przed płaceniem podatków z własnego kraju a popularna autorka książek dla dzieci Astrid Lindgren musiała zapłacić 102% podatku dochodowego. Ty musisz pojąć że aby społeczeństwo w ogóle się rozwijało to nierówności muszą istnieć. No tak bo bogaci nic nie robią z majątkiem tylko kąpią się w nim jak Sknerus
  • Odpowiedz
W polsce dopiero od kilku lat jest płaca minimalna przy śmieciówkach i wczesniej wolny rynek weryfikował godzine pracy kelnera/ulotkarza/hostessy na 7-12zł. Podejscie "nikt nie bedzie pracowal za takie pieniądze" dziala dopiero teraz, bo pracownik nie pojdzie do pracy na czarno za 10zl wiedzac, ze kazdy legalnie zatrudniający daje minimum 17.


@Soojin21: Przed wprowadzeniem minimalnej stawki godzinowej widziałem ludzi z--------------h za 5 zł/h.
  • Odpowiedz
@tallman: Od lat powojennych w USA ludzie zarabiają do dziś, uwzględniając inflacje etc., tyle samo, a kapitał wciąż i wciąż akumuluje się pośród ułamka społeczeństwa. Kto pochłania w takim razie zyski, powiększając jedynie swój portfel, a kto ma ciągle tych pieniędzy w portfelu tyle samo? Dlaczego konkurencja jakoś tam nie działa? Dlatego, że wielkie korporacje nie płacą tam podatków, które system państwa wpomuje spowrotem w obieg.
  • Odpowiedz
@onuceSzatana: lenistwo umysłowe to tłumaczenie sobie wszystkiego na zdrowy chłopski rozum i łykanie chochołów o tym że przeciętny Amerykanin w ogóle się nie wzbogacił od wojny.
  • Odpowiedz
@tallman: No przesadziłem z powojennymi, bo po wojnie dopieszczona została klasa niższa i średnia w nagrodę za ich rany i życia poświęcone walce. Generalnie od czasu światłych kapitalistycznych reform Reagana, obniżaniu podatków, słynnych strajków, które dusił twardą ręką, amerykańskie przeciętne gospodarstwo domowe nie pomnożyło zanadto swojego kapitału, a korporacje rozpasły się wprost obrzydliwie, nie płacąc oczywiście praktycznie w ogóle podatków. Proces trwa, a najbiedniejsi już plądrują tam sklepy przy byle
  • Odpowiedz