Wpis z mikrobloga

@mirona: ej, czy wasze słuchawki też żyją ok. roku i po tym czasie się psują mimo braku ewidentnej ingerencji z waszej strony?

od jakichś 8 lat jedna para słuchawek, nieważne jakiej firmy (creative/phillips/thomson/jbl) wystarcza mi na rok użytkowania (pomiędzy 11 a 13 miesięcy). po tym czasie psuje się jedna słuchawka, efektem czego słuchawki idą do szeolu.
i nie wiem, kurczę, czy to moja wina, bo za bardzo je gniotę, czy to wina słuchawek, bo powinnam kupić inne, które są bardziej wytrzymałe, czy to norma i mam się przyzwyczaić?
póki co wszystkie słuchawki jakie kupuję są w przedziale 100-200 zł, firmy takie jak wcześniej wymieniłam, testowałam zarówno douszne jak i zauszne, efekt ten sam.
#sluchawki #elektronika #audiofile
  • 4
@mirona: kup chińczyki z Aliexpress, np KZ, CCA, Senfer, Blon, Tin-Audio, Audiosense, etc... "znane firmy" od lat robią zasadniczo to samo, mjfriendy klonują słuchawki za kilka tys. np porównaj KZ ZS5 do Campfire Andromeda. Jednak weź pod uwagę, że i takie słuchawki możesz zniszczyć głośnym słuchaniem muzyki, zwłaszcza jeżeli weźmiesz coś w konfiguracji z przetwornikiem zbalansowanym (BA). Wytrzymałe są Shure SE215 i dostępne w każdym sklepie audio, na Ali same podróbki;
@antek_akrobata: daleko mi do konfiguracji, przetworników i innych zaawansowanych czynności :P jestem przeciętnym użytkownikiem, który ceni sobie czystość dźwięku i podbicie basów, jednak moje użytkowanie jest bardzo podstawowe. po prostu podłączam słuchawki do komórki i słucham na normalnej głośności muzyki z odrobiną basu (np. The National), raczej impreza techno moim słuchawkom nie grozi.
jednak to nie dźwięki psują mi słuchawki, najczęstszą przyczyną usterki jest po prostu słaby kabel, który po mniej
@mirona: trochę już miałem słuchawek z Chin, obecnie moim faworytem jest Yincrow X6, są one w cenie około 10$. Po delikatnym podkreceniu basów grają bardzo dobrze