Wpis z mikrobloga

spadaj stamtąd, normalnie to się przynosi zaświadczenie o niekaralności.


@Dzyndzyb: "Normalnie" ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wszystko zależy od tego z jakim projektem masz do czynienia, dla jakiego klienta, z jakiego kraju, z jakim stopniem poufności i bezpieczeństwa. Nie ma żadnego "normalnie".
@psylo: Właśnie klienci tak poważni jak się tylko da i branża security, więc w sumie dziwię się że przypomnieli sobie o tym dopiero teraz. Z drugiej strony zgodnie z Polskim prawem nie mają prawa rządać nawet zaświadczenia o niekaralności, więc mam mieszane uczucia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@GienekZFabrykiOkienek: jak to nie mają prawa? Albo dajesz co chcą albo nie podpisują/rozwiązuja umowę.
Jak byłem w korpo chwile to przed rozpoczęciem pracy musiałem przynieść zaświadczenie i niekaralności.

Nie mają prawa żądać zaświadczenia a mają prawo np zrobić test albo wymagać x kat doświadczenia?
jak to nie mają prawa? Albo dajesz co chcą albo nie podpisują/rozwiązuja umowę.


@zibizz1: Otóż #!$%@? nie, według KP to byłaby praktyka dyskryminacyjna ( ͡° ͜ʖ ͡°) Przepisy wyraźnie określają kiedy pracodawca może wystąpić o zaświadczenie o niekaralności - np w przypadku ochroniarzy, prywatnych detektywów, taksówkarzy itd. IT nie jest tam nigdzie ujęte. Z drugiej strony KP wyraźnie określa jakich danych pracodawca może żądać - jest tam
@GienekZFabrykiOkienek: amerykańska firma here & takie kwity były grane - nie mam pojęcia, jak to się tam odbywało, bo praca w PL, centrala w NYC, ale warunkiem otrzymania oferty było wyrażenie zgody na takiego checka. Nic się nie przynosiło od siebie, sami sprawdzali. Sprawdzali też status zobowiązań finansowych kandydata, nawet to, czy nic nie zalega w ZUS ( ͡° ͜ʖ ͡°)