Wpis z mikrobloga

Hej #katolicyzm, #konfederacja, #bekazlewactwa wytłumaczcie mi proszę, dlaczego wierzący tak bardzo czczą 'święte' obrazy czy figury? Dlaczego Maryja z tęczową aureolą tak bardzo frustruje niektórych z Was? Przecież jeśli Bóg istnieje (a w to wierzycie) to jest istotą wszechmocną, ponadczasową, obecną wszędzie i zawsze. Dlaczego do modlitwy (rozmowy czy kontaktu z Bogiem) potrzebujecie obrazków lub figur? Zdaje się że luteranie mają na ten temat inne zdanie?

#bekazprawakow #4konserwy #neuropa dla zasięgu
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dlaczego Maryja z tęczową aureolą tak bardzo frustruje niektórych z Was


@ghandi92: odniosę się tylko do tego, bo nie jest związane z całą resztą. Wkurza mnie częsta nieuczciwość intelektualna lewicy i celowe deprecjonowanie pewnych zjawisk, sprowadzając je do absurdu. "Dlaczego przeszkadza ci tęczowa flaga, przecież to kawałek szmaty w kolorach tęczy", "dlaczego przeszkadza ci maryja z tęczową aureolą, przecież to obrazek w kolorkach". Otóż jak kiedyś dorośniecie i nauczcie się
  • Odpowiedz
@vxfsfsff: Co śmieszniejsze są super-wrażliwi na skojarzenia z drugiej strony, typu mówią, że mówienie "bycie białym jest okej" to jest wychwalanie nazizmu bo jacyś naziole ponoć tak mówią, mimo, że w samym tym zdaniu nie ma NIC złego.
  • Odpowiedz
@vxfsfsff: ale czy istota, która rzekomo stworzyła świat i wszystko co nas otacza pogniewa się o tę tęczową aureolę? Bo takie argumenty są często podnoszone przez wierzących.

Obraza uczuć religijnych (czy przekonań, to samo się tyczy lewicy histeryzującej, że ktoś 'nie szanuje' tęczowej flagi) jest głupim postulatem. Dlaczego prawnie nie usankcjonować obrazy uczuć estetycznych i karać ludzi mało atrakcyjnych? Natomiast w momencie gdy w grę wchodzi wandalizm (spalenie tęczy, przerwanie
  • Odpowiedz
@ghandi92:

Kult obrazów nie jest sprzeczny z pierwszym przykazaniem, co zarzucają chrześcijanom Świadkowie Jehowy czy inne grupy religijne. Należy jednak właściwie go rozumieć. Nie jest to cześć dla obrazów, ani dla postaci namalowanych czy wyrzeźbionych. Obraz, figura czy rzeźba jest symbolem pierwowzoru, osoby, której jest dedykowana. Kto czci obraz, ten czci osobę, którą obraz przedstawia – stwierdza Sobór Nicejski II.


Oczywiście są osoby w obrębie KK uważające, że niekiedy kult
  • Odpowiedz
@ghandi92: 2/10 bo odpisałem, ale niech stracę
Ja akurat jestem protestantem, ale odpowiem pokrótce: tak jak powiedział kolega wyżej symbole mają znaczenie. Tęcza jest symbolem między innymi homoseksualistów a akty homoseksualne są grzechem w oczach Boga. Celowo atakujecie kościół/chrześcijaństwo poprzez znieważanie symboli więc oczywiście ludzie są niezadowoleni. Chyba nie muszę tłumaczyć, że używanie symboli przeciwnych jest obraźliwe? Jakbym poszedł do synagogi i namalował logo McDonalds (wieprzowina) to też byłoby to
  • Odpowiedz
@Morderczy_Morszczuk: zabrzmi to jak atak, ale byłoby lepiej gdyby wierzący nie narzucali swojej filozofii innym. Nic mi do tego czy ktoś modli się do figury, czy do pierwowzoru postaci, ale najczęściej jest tak, że najgłośniej o problemach które nie powinny dotyczyć wierzących katolików krzyczą oni sami ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: Ty wierzysz w to, że homoseksualizm jest grzechem. Dlaczego narzucasz swój punkt myślenia innym skoro wielokrotnie zostało udowodnione naukowo, że homoseksualizm jest naturalny? Myślę, że gdyby wierzący podchodzili do podobnych kwestii z dystansem ("wierzę w to, że to złe. Nie będę taki/nie będę tego robił bo obrażam tym Boga) to sytuacji o których wspominasz nie byłoby.

Co do malowania sprejem kościołów - zgadzam się. To wandalizm który powinien być
  • Odpowiedz
@ghandi92: ale oczywiście, że byłoby lepiej. Moim zdaniem Kościół powinien się zająć sam sobą a nie wszystkim naokoło. Obecna ingerencja w sprawy świeckie jest niedopuszczalna i urąga pierwotnej idei Chrześcijaństwa. Np. jestem zwolennikiem cywilnych małżeństw dla osób homoseksualnych, bo są tematem zupełnie nie dotyczącym mojej wiary.

Rozumiem, że osoby LGBT w obecnej sytuacji politycznej nie mają możliwości na realizację swoich postulatów, więc skupiają się na integrowaniu i spajaniu swojego wewnętrznego
  • Odpowiedz
@ghandi92: Ale ja nie ganiam za gejami mówiąc im jacy to oni są źli. To oni wieszają sześciokolorowe flagi na moim Zbawicielu. To oni atakują mnie. Gdyby mieli do mnie szacunek to by powiedzieli "no spoko, nie zgadzam się z Tobą, nie kumam tego, trochę ciemnogród ale whatever, dopóki nie szkalujesz i nie atakujesz to po prostu mijajmy się w ciszy". Rozumiem, że KK ma taką a nie inną opinię
  • Odpowiedz
@CynicznyMarksista: Nie wiem jak z mordowaniem ale no tak, według Pisma homoseksualizm jest grzechem, odsuwa nas od Boga i (w ostatecznym rozrachunku) jest dla nas szkodliwy. Osobiście nie posuwam się do takich stwierdzeń jak "homoseksualiści są źli" bo to nie o to chodzi. Kiedyś słyszałem bardzo dobre prawidło: Jezus nienawidzi 'grzechu' ale nigdy grzesznika. To, że grzeszymy nie znaczy, że jesteśmy źli, znaczy po prostu że jesteśmy ludźmi i czasami
  • Odpowiedz
@ghandi92: Kręcimy się w kółko, masz odpowiedź w powyższych komentarzach. Symbole mają znaczenie.
Rozumiem, że jakbym zawiesił flagę ONRu na "tęczowej" instalacji na Placu Zbawiciela to też byś powiedział, że "to tylko kawałek gumy?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: tak. Kawałek gumy który nie obraża, ale nie powinien wisieć na instalacji artystycznej. Tak jak flaga nie powinna być na posągu Jezusa. Dziwi mnie tylko akurat takie podejście do symboli.
  • Odpowiedz
@ghandi92: No już widzę jak tak mówisz o fladze ONRu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Totalnie Ci wierzę. No ale spoko.
Czemu dziwi Cię takie podejście? Powiem tak, ja nikomu nie wadzę, nie naciskam np na krzyże w Sejmie czy szkołach, ani na religię w szkołach, nic nie wieszam, nie jeżdżę żadną furgonetką, mimo, że wiele rzeczy związanych z sześciokolorową flagą i aktywistami mi się nie podoba
  • Odpowiedz
@TotalDisaster: czemu miałaby mnie obrażać flaga ONR? Wiem jaka filozofia za nią stoi i wiem też, że jest kompletnie błędna. Ja wiem, że homoseksualizm jest okej, wiem też, że aborcja na wczesnym etapie ciąży jest okej. A wiem to ze źródeł naukowych opublikowanych w ostatnich latach, a nie ksiąg spisanych przed dwoma mileniami.
  • Odpowiedz
@ghandi92: O ile co do homoseksualizmu to nie moja sprawa co robi dwójka dorosłych ludzi, to aborcja nawet z niechrześcijańskiego punktu widzenia jest czynem moralnie haniebnym. Ciekawią mnie te badania mówiące, że aborcja jest "okej", co to znaczy i jak zostało przebadane. Bo np ja słyszałem, że wiele matek potem żałuje aborcji i ogólnie ich kondycja psychofizyczna spada drastycznie po zabiegu (nie od razu, ale później).
  • Odpowiedz