Wpis z mikrobloga

Mireczki z #krakow i okolice - ciągle szukam #dzialka pod #budowadomu. Cudów mi nie potrzeba- 7-10 ar wystarczy. Ważne dla mnie żeby jakiś w miare sensowny dojazd był. Budżet to tak do 150k niestety tylko.
I tu dwa pytanka:

1) Gdzie w okolicach Krakowa warto szukać szczególnie? Póki co rozważałem Michałowice i te rejony na północ od Krakowa ale tam ponoć słabo w porannych godzinach zwłaszcza żeby do Krk sie dostać. Ja póki co zdalnie, jeszcze pewnie z pol roku, rózowa różnie to bywa dlatego fajnie jakby miejsce było w "miare" uniwersalne.
Druga lokalizacja jaką rozważałem to Mogilany na południu, bo w sumie tam jest wlot na A4 wiec teoretycznie można wszędzie w miare dojechac relatywnie szybko, ma ktoś jakieś doswiadczenia?

#nieruchomosci

2) Drugie pytanko - gdzie szukać? Na stronach z ofertami nie ma nic ciekawego, mam jeździć po domach i pytać ludzi? Nie ukrywam nie znam się na tych sprawach, nie moja brocha ale staram powoli się wbijać w temat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 45
  • Odpowiedz
  • 0
@excelfinance Jak masz wybór, to wybieraj północ, NIE południe, nie okolice Wieliczki. Może i dojdziesz jako-tako do Wielkickiej, ale od południa jest do centrum dojechać dość trudno. Będą P&R we wsiach jak Węgrzce, Kokotów, remontują stacje, ale już mają opóźnienia. Komunikacja jest słaba, samochód obowiązkowy. Mówię ci szczerze. Jeśli twoje życie nie jest skupione wokół południa, to nic tu po tobie. Urzednicy wcale nie są w Wieliczce jakoś specjalnie mili - w
  • Odpowiedz
@excelfinance: wszyscy moi znajomi budują albo kupują na północy, północnym zachodzie.
Ja osobiście okolice Liszek, dojazd jest ok: zaraz obwodnica, do ścisłego centrum też w miarę blisko (z Salwatora to kilka przystanków tramwajem), a po mieście to wiadomo jak się jeździ - zawsze jadąc na drugi koniec miasta będzie długo.
  • Odpowiedz
@excelfinance: a gdzie pracujesz? Bo jeśłi aktualnie twoje życie skupia się w północnych rejonach Krakowa, to bym brał te Michałowice. Fakt, że rano na wjeździe są korki, ale jakbyś rano jechał z południowych wsi na północ Krakowa, to również krzyżyk na drogę :D

Tak jak przedmówcy polecę te południowe rejony. Mogilany wydają się spoko opcją, ale na zakopiance też się rano lubi mocno zakorkować. Plus jest taki, że na południe Krakowa
  • Odpowiedz