Wpis z mikrobloga

Co za niewiarygodna sytuacja: księgarz obraził uczucia religijne malunkiem na szyldzie. Księgarnia słynie z sentencji które zmuszają do refleksji i są wypisywane na "potykaczu". Policja interweniowała trzy razy.
Jakie obraźliwe treści zaprezentował księgarz? - Eleusa to ludzkie oblicze Maryi, czułej matki, która będzie cierpieć z powodu swego wyklętego syna. Tak samo, jak cierpią matki osób LGBTQIA – czytamy na jednej stronie "potykacza", a z tekstem sąsiaduje rysunek Matki Boskiej z dopiskiem „tęczowa aureola”. Z drugiej strony mamy napis - Historia sztuki na dziś „Tęcza”, któremu towarzyszy krzyż z Chrystusem i dopisek „zaprawdę powiadam wam: syn człowieczy jest LGBT”.
Panu Piotrowi życzliwi katolicy grozili nawet śmiercią ()

#neuropa #bekazkatoli #bekazprawakow #polska #prawo #lgbt #4konserwy #patologiazewsi #bydgoszcz #policja
saakaszi - Co za niewiarygodna sytuacja: księgarz obraził uczucia religijne malunkiem...
  • 77
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szejas: USA nie ma mowy, tam religijny fanatyzm Polski można bardziej porównywać z lubowaniem się w wolności słowa i kulcie jednostki.
Chiny również, tamtejszy rząd tłamsi jakiekolwiek zapędy religijne bo są one zwyczajną przeszkodą na drodze autorytaryzmu.
Co do Emiratów nie jestem pewien.
@Relkin: co do pierwszego może bym i się zgodził aczkolwiek nie identyfikuje się jako katolik to się nie będę wypowiadał jak miłosierny powinien być katolik, a co do drugiego to stanowczo się nie zgodzę, akceptacja wszystkiego jak leci to domena ludzi poddanych, uległych i nijakich
@podjad3k: Ja również nie jestem katolikiem, ale w przeciwieństwie do polskich katolików czytałem biblię od deski do deski. Problem z nimi jest taki, że nie akceptują tego co jako katolicy powinni akceptować. Na tablicy nie było nic obraźliwego. Tęcza w biblii występuje i ma ważne znaczenie, jako sojusz między ludźmi i Bogiem. Wzywanie policji do takich sytuacji jest właśnie brakiem wiedzy nt własnej wiary, a konsekwencją tegoż jest brak akceptacji. Gość
@GordonL: tolerancja != akceptacja, nikt nic o tolerancji

Ty nie masz prawa mówić innym jak mają żyć, zamordysto.

nie będziesz mi odbierał wolności słowa, zamordysto ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wg waszej #!$%@?, stalinowskiej logiki, towarzysze z #neuropa, obrazić można tylko wynaturzenia lpg, ale nie te związane z kółkiem rybackim. Was wypadałoby wszystkich zabrać na wycieczkę liniami Pinochet Airlines to wreszcie byłby spokój od tych tęczowych i komuszych kretynizmów.


@Acid_Burn: Fajne bzdury.

Tęcza nie może obrażać religii. Przywołanie objętych kultem obrazków też nie.

Natomiast to jak ty i reszta prawicowych oszołomów obrażacie osoby lgbt+ używając słów obraźliwych to inna kwestia.
ale wiedz, że wykładnią wiary dla katolika nie jest biblia... jak ja lubię takich ekspertów od cudzych obrzędów


@podjad3k: Nie sądzę, aby więcej niż 5-10% katolików znało Katechizm Kościoła Katolickiego czy prawo kanoniczne.
A ja np. znam te dokumenty, bo jako młody człowiek byłem stosunkowo gorliwym wyznawcą i ministrantem.
Mogę śmiało stwierdzić, że znam dogmaty tej wiary zdecydowanie lepiej niż większość jej wyznawców - i to zarówno biblibjne, te z KKK,
Zatem w kontekście tego wątku, uważasz, że wzywanie policji było zasadne?

Och nie :) Wolność słowa nie wyklucza odpowiedzialności i nie jest nieograniczona. :)

@GordonL: Sam sobie odpowiedziałeś. Moim zdaniem wzywanie policji było bezzasadne ale widać twoim całkiem zasadne, wszakże wolność słowa nie wyklucza odpowiedzialności, szkoda że z tą odpowiedzialnością to działa jak ci wygodniej.
@GordonL: Powiedz mi jeszcze co cię interesują wewnętrzne sprawy organizacji której członkiem piszesz, że nie jesteś? Kółkom wędkarskim też będziesz mówił jak mają ryby łowić? xD