Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie. Przykładowo mam auto Buick, marka ta nalezy do GM, w europie nie sprzedaje sie aut tej marki, jedynie w USA, odpowiednikiem u nas jest Opel a w anglii Vauxhall ale GM sprzedał te dwie marki w europie wiwc to jest niby to samo tylko inny znaczek ale tez nie do końca.
I tutaj jest moja zagwostka, jak bede mial kolizje nie z mojego powodu, jak bede chcial bezgotówkowej naprawy auta w ASO, to jak to sie odbywa?
Wysylaja ajto do Stanów?
Sprowadzaja części z USA czy jak?
Czy ubezpieczyciel sprawcy ma mozliwosc odmowic naprawy szkody w ASO?
Bo jak Opel i Vauxhall nie nalezy do tego samego koncernu co Buick to ich aerwisy nie sa autoryzowane mojego auta.
Jak to sie ma wszystko prawnie i formalnie dla takiego auta? Ewentualnie gdzie w polsce uzyskam informacje?

Moze @mfind
#buick #motoryzacja #serwissamochodowy #kolizja #odszkodowanie #ubezpieczenia #ubezpieczenieoc #mfind
  • 8
@KosmicznyPolityk: Nie istnieje coś takiego jak serwis tylko Buicka nawet w stanach. Zawsze są to serwisy całego koncernu. Jak jest to odpowiednik opla to na luzie zrobią nie widzę sensu na upieranie się że musi to być serwis Buicka. Btw. Zamiast ASO wolałbym wybrać renomowanego lakiernika i warsztat specjalizujący się w danej marce. A i z tym wysyłaniem do USA to nieźle wymyśliłeś xD
No i czy moge sie upierac by robił to autoryzowany aerwis Buicka a nie Opla mimo ze to jest prawie to samo auto.


@KosmicznyPolityk: xD Wiesz co będzie? Przyjedzie facet, obejrzy auto, za parę dni odezwą się z wyceną szkody i tyle. Ewentualnie zaproponują żebyś oddał auto do warsztatu z którym mają umowę. Jak chcesz do ASO to powiedzą Ci żebyś tam zawiózł auto i poczekają na wycenę naprawy od ASO.