Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci #kredythipoteczny #doradcakredytowy
Siema! Przymierzam się z małżonką do zakupu mieszkania. Zanim przejdziemy się obczajać mieszkania, myślę że warto byłoby znać swoją zdolność kredytową. Co byście poradzili? Iść do doradcy finansowego i przedstawić mu swoją sytuację (ja 11 miesięcy JDG, małżonka UOP na czas nieokreślony) czy przejść się po bankach oferujących najkorzystniejsze warunki (np. możliwość nadpłacania kredytu bez dodatkowych opłat)?
  • 20
  • Odpowiedz
@nissun93:
Ja wybrałem się do doradcy, poklikał w kalkulatorze, pokazał "najtańszą" opcję. Całość trwała... 10 minut?
Uzbrojony w szczątki wiedzy udałem się bezpośrednio do kilku banków, wyglądało to już lepiej, zarówno jeżeli chodzi o oferty jak i przekazywanie informacji. Znalazłem jeszcze jednego doradcę, który poświęcił mi łącznie kilkanaście godzin, tłumacząc niejasne aspekty, wskazał konkretną ofertę, która na pierwszy rzut oka nie była najtańsza, ale po zgłębieniu okazała się najkorzystniejsza. Cały czas
  • Odpowiedz
@nissun93: idz do doradcy :) tylko dobrego, z polecenia.
Ja mam bardzo dobrego doradca z Krakowa z którym współpracuje
Na mirko jest @marcpol z Białegostoku który zajmuje się kredytami hipotecznymi zawodowo.
Wszystko zależy skąd jesteś i czy chcesz kontakt na miejscu czy może być zdalnie :)
  • Odpowiedz
@zdalny_robol
@nissun93 widzę że tu same naganiacze na doradców xD, prawda jest taka że w każdym banku jest typ co ogarnia hipoteczne kredyty jak również cała papierologie, druga sprawa im więcej zapytań do banków tym twoja punktacja spada. Powtarzam jak masz czysta sytuację idziesz bezpośrednio do PKO :)
  • Odpowiedz
@przemek-: Może pytanie zabrzmi naiwnie, ale dlaczego po zapytaniach punktacja spada? Rozumiem że jak zapytam o kredyt i go nie wezmę to bank wrzuca mnie na czarną listę? Druga sprawa, dlaczego właśnie PKO - chyba nie powiesz że to jedyny słuszny bank i żaden inny nie da lepszej oferty?
  • Odpowiedz
@korkyx bo kombinujesz, wszystkie informacje dostajesz przed zapytaniem, wybierasz ofertę jaka pasuje i dopiero wtedy idzie zapytanie, PKO daje najlepsze warunki a ludzie kombinują, ukrywają dzieci, dogadują się z sprzedającym na ukrycie wkładu własnego itp
  • Odpowiedz
PKO daje najlepsze warunki


@przemek-: Bank PKO BP dzięki odpowiednio skonstruowanej ofercie (niższa rata przez pierwszych 12 miesięcy i zastąpienie prowizji ubezpieczeniem) plasuje się w czołówce według internetowych porównywarek. W rzeczywistości początkowe opłaty są bardzo wysokie, a marża wysoka. Kredyty w PKO BP bywają natomiast atrakcyjne w przypadku dużych kwot kredytu, dużego wkładu własnego i długiego okresu kredytowania bez planów wcześniejszej spłaty. Uważać też trzeba na niekorzystne w tym banku warunki
  • Odpowiedz
@nissun93: najlepiej ufac sobie i samemu sobie wszystko dobrze policzyc. Kazda sytuacja jest inna, i to ze ktos wyzej tutaj poleca PKO nie oznacza ze dla Ciebie bedzie to lepsza oferta. Warto porownac i probowac tez negocjowac. I niestety, trzeba wszystkie symulacje dokladnie czytac, najlatwiej porownywac RRSO, ale niestety nie daje to idealnego pogladu na sytuacje, bo banki maja dodatkowe oplaty ktorych nie musza wliczac w RRSO. A i pamietaj, doradca
  • Odpowiedz
@marcpol: > Uważać też trzeba na niekorzystne w tym banku warunki wcześniejszej spłaty w przypadku wyboru stałego oprocentowania.

Możesz rozwinąć? Jak to sprawdzić?
  • Odpowiedz