Wpis z mikrobloga

@allegro_pl:

**błąd może duuuuużo kosztować ( _)**

Allegro a dokładniej "strefa okazji". Zgłaszając tam oferty płacimy od każdej prowizję (nie za sprzedaż, za dzień każdy wyświetlania) niestety w wyniku pomyłki dodałem nie jedną a kilkaset takich aukcji. W cenniku wszystko jasno podane ale wystawiając poprzez #baselinker nigdzie nie mamy okazji się z nim zapoznać... uważajcie, można przez nieuwagę stracić ogromne kwoty to nie pierwszy taki przypadek a allegro chętnie rozdaje darmowe oznaczenia na zachętę, jak ktos nie doczyta to pozniej placi pewnie w wiekszosci mniejsze kwoty ale nic nie stoi na przeszkodzie aby nabic rachunek na kilkaset tysięcy były takie przypadki opisywane

nic to że w całym dziale liczącym ponad 2 miliony ofert promowanych jest ledwo ponad 100 xDD nagle wystawienie kilkuset przez jednego sprzedawce nie wskazuje na pomyłkę ¯_(ツ)_/¯

nie powinno to być opłacane z góry tak jak google ads??? rachunek leci a sprzedawca może nawet nie mieć swiadomości

#allegro #zakupy #allegrosmart #ecommerce #zalesie #pytaniedoeksperta #prawo #pieniadze #handel #afera #olx #sklepyinternetowe #uokik #sprzedamnerke
  • 14
  • Odpowiedz
@tadam55: To jeszcze nic. Żeby zlikwidować Strefe Okazji każą zakończyć aukcje czyli tracisz popularność i zaczynasz od nowa. To wszystko za ich pozwoleniem, bo inaczej możesz zabulić 500 zł za każdą z aukcji oddzielnie
  • Odpowiedz
@marecki22: tak to swoją drogą, ale co po trafności jak do zapłaty masz rachunek na ogromną sumę. Oferty pozwalaja zakończyć zazwyczaj natomiast umorzenie prowizji jest dla VIP-ów.
  • Odpowiedz
@tadam55: Na dłuższą metę SO jest nieopłacalne. To istnieje po to by szybko sprzedać chłam z magicznym tagiem -50% co z realną pierwotną wartością przedmiotu ma niewiele wspólnego

Swoją drogą ja też w to wdepnąłem i aż mnie korci by wysłać do nich polecony za poświadczeniem odbioru. U mnie aukcja dawno się wyprzedała, a cały czas odnawiają SO. Regulamin jest pokrętny i nic nie mówi o trwałym przypisaniu SO do
  • Odpowiedz
@tadam55: wierzymy, że nasi Użytkownicy przed rozpoczęciem korzystania z naszych usług, każdorazowo zapoznają się z Regulaminem dotyczącej tej konkretnej oferty: https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-strefy-okazji-R8l59vW7GfL. Jeśli doszło do pomyłki i dość szybko się zorientowałeś, daj znać przez ten formularz: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=0b6a5987-d763-4373-9f9e-145bafafc022&subjectId=43c959cd-f86b-44dd-b7f4-34f9f4a1d372
  • Odpowiedz
@allegro_pl: możecie wierzyć lub nie ale fakt jest taki że zgłaszając oferty przez baselinker nie ma możliwości zapoznania się z cennikiem nie ma tam mowy o tym że jest to płatna opcja!

co to znaczy według was dość szybko? 1/3 czasu trwania umowy
  • Odpowiedz
@Pieskor: oczywiście, możesz tak jak mówisz podpiąć kartę i ustawić automatyczne płatności ale nawet wtedy możesz ograniczyć budżet. Ja jednak wolę opcję opląty z góry - uzupełniam konto kwotą np. 300 zł i wiem że nic podobnego się nie wydarzy
  • Odpowiedz
"Ustawienie płatności ręcznych jest niedostępne w przypadku nowych kont w krajach wymienionych poniżej. "

jednak mogło się coś zmienić, ja mam konto od wielu lat i taką opcję mam dostępną.
Co nie zmienia faktu, że Google nie zarabia na błędach swoich reklamodawców i nie formułuje regulaminów w taki sposób.
  • Odpowiedz
@allegro_pl: ja cennik znam, jednak osoba zajmująca się wystawieniem ofert pracowała bezpośrednio przez nadrzędzie baselinker na pewno doskonale wam znane. Nie miała tam możliwości zapoznania się z zasadami 0 informacji o opłatach i mógł sądzić że oznaczenia te są wyłącznie dla naszej wygody, pomylił je pewnie z "etykietami".

Możecie odesłać mnie do baselinkera, stamtąd odeślą mnie do Was, a rachunek opłacę i tak ja. Ciężko mi tu mieć pretensje do
  • Odpowiedz