Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki pomocy, #zmywarka przestała działać :(

Wczoraj wieczorem nastawiłam zmywarkę, ale niebieski zaczął marudzić, że mu buczy, więc po minucie anulowałam i nastawiłam opóźniony start na rano. Zmywarka rano piszczała, że niby skończony cykl, ale po otwarciu wszystko było brudne, lekko mokre, tabletka leżała na dnie nie rozpuszczona.

Teraz jak się włączy jakikolwiek program to chwilę buczy nalewa trochę wody na dno, ale nie myje. Nie wyskakuje żaden błąd. Zmywarka "normalnie" odlicza czas do końca mycia mimo, że nic się w środku nie dzieje. Czyściłam filtr i ramiona, dodałam soli, nic nie pomaga.

Oczywiście niebieski na mnie krzyczy, że zepsułam zmywarkę tym opóźnieniem, ale nie raz wcześniej się anulowało czy zmieniało program i nie było problemu.

Macie pomysł co się mogło stać? Da się ją może jakoś zresetować? Ani w necie ani w instrukcji nic nie ma na temat takiego zachowania. Zmywarka to Amica.

#pytanie #mirabelkopomusz #agd #elektronika #pytaniedoeksperta

PS: znacie może jakiegoś spoko majstra z #krakow?
  • 18
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kajucha: próbowałam właśnie, ale ona i tak "pamięta" program i po włączeniu prądu jedzie dalej, różne przyciski wciskałam i wygląda, że nie ma czegoś takiego jak twardy reset
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Adwokat_Boga: wolimy naprawiać niż iść na łatwiznę i wymienić na nowy model jak tylko coś się sypie pierwszy raz, poza tym za wschodnią granicą to raczej dziadostwo dla małowymagających jeśli chodzi o zmywarki ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@menstruacyjnakaszanka: tak jak pisałam, nic nie wyskakuje, tylko normalne info o cyklu mycia i dostępne opcje. Zmywarka zachowuje się "normalnie" słychać jak buczy prąd itp, tak jakby myje tyle, że bez wody
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Deska_o0: no tabletka do zmywarki, jest taki pojemniczek w zmywarce który się otwiera w trakcie i tabletka powinna się rozpuścić w wodzie, skoro leży na dnie to wnioskuję, że nie było wody
  • Odpowiedz
Macie pomysł co się mogło stać


@nika_blue: padła pompa wody, lub coś wpadło w pompę wody i ją blokuje (oby nie zjarało). Do rozbierania cały dół i może się uda wydłubać jakąś kość czy inną wykałaczkę i będzie jak nowa.
  • Odpowiedz
@nika_blue: spróbuj odkręcić wężyk od źródła wody i zobaczyć czy sitko przy aqua-stop nie jest zatkane albo coś. jak nie pomoże, to (po przykręceniu wężyka xD ) spróbuj zawór tak na 2/3 przepływu odkręcić zamiast na 100%, żeby mniejsze ciśnienie wody było, u mnie pomogło. :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@johnnyr7: a to sitko jest w tym filtrze pod zaworem wody? Właśnie myślałam, żeby to odkręcić, ale w sumie ona bierze wodę tylko ta woda stoi na dnie zamiast latać
  • Odpowiedz