Wpis z mikrobloga

#siecikomputerowe
#orange #swiatlowod @OrangeEkspert #internet

Hej, potrzebuję pomocy.
Mam inet światłowód od Orange
300Mb/s - FunBox3.0
do niego mam podpięty kablem rj45 router Asus RTAC1200G+ w trybie AP
na kablu podpiętym bezpośrednio do Funbox3.0 mam wykres prawie 300/50
na kablu podpiętym do routera RT AC1200G+ mam wykres prawie 50/0,50 upload jest tragiczny, download też tragedia
dlaczego tak się dzieje, jak to naprawić.
Pobierz valdman - #siecikomputerowe 
#orange #swiatlowod @OrangeEkspert #internet

Hej, po...
źródło: comment_1599250357gAD0MNCsspJMKbTiSLt1MS.jpg
  • 22
@krzywy_kanister Kolega widzę z elektrody... Tak się złożyło, że mam taki router, również tak się złożyło, że po przyłączeniu światłowodu miałem takie same objawy (bardzo wolny transfer i zrywanie transmisji), nie testowałem absolutnie wszystkich konfiguracji i nie jestem ekspertem, napisałem tylko co pomogło w mojej konfiguracji. Nie wiem, czy po przełączeniu w tryb AP można coś takiego włączyć, czy nie, ale nie widzę problemu, zeby op to sobie sprawdził. A nawet jeśli
@Chlopiec_z_drewna: Z elektrody? Przeciez jesli router dziala jako ap nie pracuje jako router (poniewaz jest caly czas w tej samej sieci) wiec moze przestan podawac bezsensowne rady. Najpierw moze sprawdz o czym piszesz zanim zaczniesz sie wypowiadac. Co za tupet ignoranta. To, ze jakis monter ci podlaczyl internet nie znaczy, ze wiesz jak dziala ani potrafisz z niego poprawnie korzystac.
@valdman a tego funboxa.masz.wpoetego do WAN w asusie? Specyfika sprzętu jest taka, że nawet w trybie AP powinien być podłączony przez WAN. A jeśli wcześniej pracował w innym trybie lub miał podnoszony firmware, to nie zaszkodzi reset 30/30/30
@krzywy_kanister: Nie każdy router ma sprzętowego switcha, więc kolega wyżej słusznie zasugerował sprawdzenie opcji. Po co się wtrącasz do dyskusji, skoro nie masz nic mądrego do powiedzenia, poza czepianiem się osoby, która chce komuś pomóc? Milczenie jest złotem.
@valdman: Po pierwsze jak napisał wyżej Chlopiec drewniany czy na pewno w WAN wpięty jest router Orange (w Asusie)? Czy połączenie ma gigabit (bo może na setkę się zapina,/łączy bo przewód mu
@krzywy_kanister: I znowu nie wypowiadasz się w temacie. Powtarzam, jak nie masz nic mądrego do powiedzenia, to się nie wypowiadaj. Pieprzysz głupoty do niczego nikomu nie potrzebne. Zajmij się sobą, poczytaj trochę najlepiej o sprzęcie sieciowym.
Po pierwsze jak napisał wyżej Chlopiec drewniany czy na pewno w WAN wpięty jest router Orange (w Asusie)? Czy połączenie ma gigabit (bo może na setkę się zapina,/łączy bo przewód mu nie pasuje)?

@Chlopiec_z_drewna
@crazy_wolf:
Kabel rj45 (co był z otrzymanym FB3) wpięty do FB3 do portu ETH1, podpięty jest do portu wan (niebieski).
@valdman:
Procedura resetowania sprzętu znana jako 30/30/30:

1. Odłącz wszystkie kable od router z wyjątkiem kabla zasilającego.
2. Naciśnij przycisk reset przez 30 sek.
3. Nie zwalniając przycisku resetowania, należy odłączyć przewód zasilający.
4. Trzymając przycisk reset przez kolejne 30 sekund.
5. Ponownie podłączyć przewód zasilający.
6. Nadal trzymając przycisk reset przez kolejne 30 sekund.
7. Zwolnij przycisk reset routera