Wpis z mikrobloga

#hydraulika #remont #remontujzwykopem
Jutro fachowiec mnie przyjdzie skasować, nie chce się dać wyruchać mówił coś 1k ale dla mnie za wiele
Robił w 2 osoby przez 6-7h
Zużył materiału za ok 200-250
Pożyczałem mu narzędzia, pomagałem. Dodam że to nie firma tylko dorabia popołudniu
Ja bym był gotów zapłacić te 500+materiał
Źle myślę?
  • 14
@ImNewHere: Cennik budowlany nie ważne ile czasu mu to zajeło, ważne co robił. chirurg też nie jedną operacje robi 6-7h a kasuje znacznie wiecej i kasował byś za czas pracy? jeden malarz robi 1metr na godzine a inny w godzine 10x wiecej. ważna jakość też takiej wykonanej pracy. kwota i zakres prac był ustalony przed robotą? Już nie jednego takiego zleceniodawce przerobiłem co to po robocie chce z ceny zjechać bo
@giorgio1980 miał mi wycenić przed a tego nie zrobił. Żadna kwota przed nie była podana do tego miał zrobić w ciągu 2dni a robił ponad tydzień (powiedział że będzie jutro przyszedł 5dni później)
Co robił.. odpływ do umywalki sracza i wodę w pomieszczeniu 5m2
Bez przesady
@ImNewHere: Wode w pomieszczeniu 5m2? wylał ci ją na podłoge czy jak? rozprowadził wodę w pomieszczeniu a takie coś to liczy się za metr bieżący rury, ilość punktów - zaworów, skomplikowanie. osobiście po 2dniach nieobecności bym pogonił takiego i kogoś innego szukał. poczytaj sobie w cenniku budowlanym masz tam wyszukiwarke i znajdziesz tam opisy danych prac. bedziesz wiedział o czym chcesz pisać. bo to jak opisałeś zakres prac to sam bym
@ImNewHere: jak nie masz kasy, to sraj i myj się jak robiłeś to wcześniej, cwaniaku buraku. Jeśli chciałeś polepszyć sobie standard to płać, tyle ile ci fachowiec powiedział. Jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi.
@ImNewHere: znaczy się prawidłowo w samą dziesiątkę trafione, że jebią cię na taśmie. Tak żyję z pracy na budowie i to nawet całkiem nieźle, bez ruchania mnie i ruchania inwestorów, ale zostałem kilka razy wyruchany przez klientów.
@ImNewHere no troszkę sam zawaliłeś sprawę z tym, że pozwoliłeś zacząć pracę bez uzgodnienia ceny- najlepiej od całości( można też z metra liczyć, ale wtedy ceny za metr będą moooooocno rozbieżne w zależności od skomplikowania projektu.

Ps: nigdy, ale to nigdy, nie przeliczaj ludziom zarobku na godzinę . Jesli zgodziłeś sie na daną stawke( w tym przypadku do tego nie doszło, z tego co piszesz), to powinien Cię interesować termin realizacji, a