Wpis z mikrobloga

Na budowie mamy za zadanie ściągnąć lampy budowlane, aby umożliwić montaż płyt sufitowych.

Na jednej z lamp zauważyłem wróblowe gniazdo z zawartością.

Nie wiem jakby się to w polsce odbyło, zapewne gniazdo #!$%@?ć i kontynuować.
Pracownik (polak) zapytał, gdzie te ptaki wywalić.
Odpowiedziałem mu, że wstrzymujemy prace a ja powiadomie kierownika budowy.
Pokazałem kierownikowi zdjęcia, ten jak to każdy niemiec musi przyjść popatrzeć i pomacać a potem sam zrobił zdjęcia i nakazał wstrzymać prace do momentu, aż wróble sie nie usamodzielnią i nie opuszczą budynku (mama Wróbel doskonale zna korytarze budynku bo co chwile lata z jedzeniem w te i nazad).

Ekipa od sufitów z uwagi na komplikacje rozpoczyna działania "od końca", nikt nie ma prawa zakłócić spokoju wroblom, bo kiedy sie zbliżasz w kierunku gniazda to ćwierkanie ustaje.

Polak jak to polak, wykonać polecenie kosztem innego życia. Nie wspomnę już, że i tak tu robi za 12€ a od tego opłaca jeszcze kwatere, ale wykazuje sie na 150% co mnie cieszy.
Niemiec zwyczajnie podchodzi do tego rozsądnie, bez pośpiechu i z uśmiechem na twarzy.

#ptaki #przyroda #budownictwo
Zarzutkkake - Na budowie mamy za zadanie ściągnąć lampy budowlane, aby umożliwić mont...

źródło: temp_file.png2277862356638575527

Pobierz

Czy takie zachowanie jest poprawne?

  • Tak 71.0% (2211)
  • Nie, trzeba usunąć gniazdo 29.0% (905)

Oddanych głosów: 3116

  • 77
  • Odpowiedz
  • 706
@Zarzutkkake:
W polsce wrobel jest pod scisłą ochroną.
W Rzeszy jest na czerwonej liście pod nadzorem jako gatunek prawie wymarły.
Więc propsy dla Ciebie i pana niemca, a p0laczka to z liścia jebnij za bezmózgowie.
  • Odpowiedz
@Uddhx: @Zarzutkkake Panowie, mam pewne wątpliwości co do gatunku, ale z całą pewnością to nie są wróble.
Prędzej kopciuszki.
Decyzja jest dobra i przede wszystkim zgodna z prawem, również polskim.
Natomiast nie do końca podoba mi się polaryzacja na dobrych Niemców i złych Polaków.
Zakładając że historia jest prawdziwa, po prostu trafił się jeden pajac i tyle w temacie.
  • Odpowiedz
nie wiem, ja tu elektryke robie a nie usuwam cioże.


@Zarzutkkake: wypowiadasz się pogardliwie o Polakach, a nie potrafisz obiektywnie ocenić sytuacji. No to Ci odpowiadam. Dzisiaj życie kotka, wróbelka i innego gówna srającego po kątach jest więcej warte niż życie ludzkie. Zabijanie nienarodzonych dzieci na nikim nie robi już wrażenia, zwłaszcza na bogatej tradycji narodu szwabskiego.
  • Odpowiedz
@paramyksowiroza: No nie do konca sie zgodze, siedze za granica juz kilka lat i "polakow pajacow" jak to napisales trafia sie duzo, moze i robia za eurosy, ale polacka mentalnosc dalej w nich jest gleboko zakorzeniona.
  • Odpowiedz
@Uddhx: Wielu rzeczy szkoda. Prądu, klawiatury, miejsca na serwerach bazodanowych, itd....
Zresztą jak już napisałem,

Pajace się zdarzają w różnych narodowościach.

No i nick OP-a chyba nie jest przypadkiem.
  • Odpowiedz
  • 1
@Uddhx ja polak, ale to co za granicami wyprawiają o rumuny i polacy to takjakby był jeden naród. Oczywiście zdarzają się wyjątki.

@2xpapanalepiku to siedzi w mózgu niestety. Nienarodzonego dziecka nie widzisz, a niektóre sytuacje zmuszają wręcz do tego.
  • Odpowiedz
  • 1
@paramyksowiroza uwierz mi, że nie robię w niemcach nawet roku, ale do tej pory polaków jakich spotkałem inteligentnych to na palcach dwóch rąk policze z kolei pozostali to wyglądali jakby uciekli przed wyrokiem, nadają sie na zbiór szparagów czy innych ogórków, nie potrafią w żaden normalny sposób sie wysłowić i nawet mówiąc troche po niemiecku to słyszysz #!$%@?. Jak wjeżdżam na inną budowe i polak zauważy polską rejestracje to rzuca #!$%@? jakby
  • Odpowiedz
@2xpapanalepiku: Co to za fikołek intelektualny xD. Porównywać kilkutygodniowy zarodek do wyklutego pisklaka.
Ciekawe, że tak bronicie tych zarodków, a urodzone dzieci, zwłaszcza niepełnosprawne, są wam kompletnie obojętne.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Wierzę Ci, ale do budowlanki w Niemczech raczej nie jeżdżą tytani intelektu i wrażliwości.
Podejrzewam, że na różnych niemieckich budowach takie gniazda zdejmują też Niemcy.
Jeśli swoim wpisem chciałeś zaznaczyć swoją miłość do przyrody to Ci przyklasnę.
Ale podejrzewam. że nie o to Ci chodziło.
  • Odpowiedz