Wpis z mikrobloga

Z okazji dzisiejszego meczu Holandia-Polska chciałbym krótko przypomnieć młodszym użytkownikom wykopu postać Edgara Davidsa, wychowanka legendarnej szkółki Ajaxu Amsterdam, byłego gracza między innymi wielkiego Milanu, Interu, Juventusu czy Barcelony, w mojej opinii najwybitniejszego defensywnego pomocnika w historii. No może nie w historii, ale odkąd interesuję się piłką, czyli powiedzmy od 98 roku. Dlaczego najwybitniejszego? Ponieważ rzadko się zdarza aby boiskowe "6" posiadały nienaganną technikę, natomiast Davids miał ją bajeczną. Przebojowy, charyzmatyczny, zadziorny, z bardzo dobrym odbiorem i rozegraniem piłki, agresywny (czasami aż za bardzo, często łapał czerwone kartki przez co dorobił się pseudonimu boiskowego "Pitbull"). Takich zawodników dziś już nie ma i pewnie długo nie będzie. Dzięki Edgar za te wszystkie chwile, w których mogłem podziwiać Cię na boisku.

#pilkanozna #sport
Menel94 - Z okazji dzisiejszego meczu Holandia-Polska chciałbym krótko przypomnieć mł...

źródło: comment_1599232154cfTrlwlWoFRoWinGmcRxPi.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cytat z wiki:

W 2000 Keane został uznany Piłkarzem Roku w Premiership.


@golonko: Czegoś takiego raczej nie dostałyby tylko za charyzmę. Zresztą jakby miał tylko charyzmę, to nie zaliczyłby ponad 300 meczów w premier league w barwach United, nie był przez wiele lat kapitanem, nie wygrał Ligi Mistrzów oraz wielokrotnie mistrzostwa Anglii i FA Cup. To był zawodnik o dobrych umiejętnościach piłkarskich, ale to cechy charakteru sprawiały, że był zdecydowanie
  • Odpowiedz
@JoeGlodomor:
Został uznany piłkarzem roku według piłkarzy. Taka mała różnica.
Henderson w tym roku został również piłkarzem sezonu według piłkarzy. Mial mega sezon, ale to nie świadczy, że jest to wybitny gracz tak samo jak Roy. Nie mówię, że on był słaby czy coś, cenię go i to bardzo ale jednak on nawet nie zmieściłby się do top 10 pomocników w historii Premier League.
  • Odpowiedz
  • 0
@Menel94 Pamiętam jak za bajtla chciałem mieć takie okularki jak on, miałem koszulkę tylko, ale nie dodawała +9 na boisku, zawsze było
_Gruby!!! Na bramkę!
XD
  • Odpowiedz
To może i ja wtrącę swoje trzy grosze. Fernando Redondo. Chyba najlepszy technicznie defensywny pomocnik jakiego widziałem. Czysta elegancja.
  • Odpowiedz
  • 1
@Menel94 ostatnio z kumplem odpaliliśmy Fifę 2001 (oboje lvl 30) na ps2 podczas domowki, gdzie było parę lat młodsze towarzystwo ze strony jego dziewczyny. Zobaczyli okładkę i "o, Ronaldinho"... Jak wyjaśniłem że to Edgar Davids to w oczach pustka...()
  • Odpowiedz