Wpis z mikrobloga

Z okazji dzisiejszego meczu Holandia-Polska chciałbym krótko przypomnieć młodszym użytkownikom wykopu postać Edgara Davidsa, wychowanka legendarnej szkółki Ajaxu Amsterdam, byłego gracza między innymi wielkiego Milanu, Interu, Juventusu czy Barcelony, w mojej opinii najwybitniejszego defensywnego pomocnika w historii. No może nie w historii, ale odkąd interesuję się piłką, czyli powiedzmy od 98 roku. Dlaczego najwybitniejszego? Ponieważ rzadko się zdarza aby boiskowe "6" posiadały nienaganną technikę, natomiast Davids miał ją bajeczną. Przebojowy, charyzmatyczny, zadziorny, z bardzo dobrym odbiorem i rozegraniem piłki, agresywny (czasami aż za bardzo, często łapał czerwone kartki przez co dorobił się pseudonimu boiskowego "Pitbull"). Takich zawodników dziś już nie ma i pewnie długo nie będzie. Dzięki Edgar za te wszystkie chwile, w których mogłem podziwiać Cię na boisku.

#pilkanozna #sport
Menel94 - Z okazji dzisiejszego meczu Holandia-Polska chciałbym krótko przypomnieć mł...

źródło: comment_1599232154cfTrlwlWoFRoWinGmcRxPi.jpg

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Menel94

@michaniol: Patrick kawał zawodnika ale ja osobiście wyżej cenię tego piłkarza jeśli chodzi o holenderski futbol ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Ich obydwu jak i resztę piłkarzy holenderskich (z wyjątkiem Cruijffa) czapką nakrywa Pan Piłkarz Marco van Basten.
  • Odpowiedz
@pablito1987: Jeśli chodzi o niego to w mojej opinii wybitny przegląd pola i doskonałe podania 10/10, natomiast umiejętności defensywne/ odbiór piłki oraz technika użytkowa na korzyść Davidsa
  • Odpowiedz