Wpis z mikrobloga

Kolejne AMA z d--y. Szkoda kolesia, bo pomysł miał ciekawy, ale administracja znów postanowiła wiedzieć lepiej, z kim robić AMA. W ogóle, całkowicie nie nauczyli się na błędach poprzednich AMA.

Oczywiście zaraz będzie, że znów czepiam się adminów. Ale fakt jest taki, że to Krzysztof Paterka, jest najbardziej stratny, przez czyjąś głupotę. Myślał, że będzie mógł ciekawie poopowiadać, tymczasem jedna wielka ironia i sarkazm. Mam nadzieję, że jesteście z siebie dumni państwo admini.
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@simperium: mieliśmy nadzieje, że właśnie teraz, zaraz po paraolimpiadzie, jest dobry moment, żeby pokazać ją od drugiej strony wspólnie z osobą która w niej uczestniczyła. Sądząc po komentarzach jest ogromna potrzeba takiej edukacji, tylko Ci, których trzeba edukować jeszcze tego nie wiedzą...
  • Odpowiedz
@maciejkiner: Powinny być dodawane od razu na główną, do tego wyłączyć plusy/minusy i dać moderowane komentarze które musielibyście zaakceptować żeby się pojawiły. Byłoby marudzenie, ale dużo, dużo mniejsze i tylko przy pierwszym AMA w nowej formule, potem by się przyzwyczaili. A teraz za każdym razem przy AMA z kimś kontrowersyjnym jest b----l.
  • Odpowiedz
@maciejkiner: Mieliście pecha, że AMA zostało ustawione po gadce Korwina i niektóre wykopki to podchwyciły - stąd ta akcja. Dla mnie szok, bo w trakcie paraolimpiady wiele znalezisk na jej temat trafiało na główną, więc spodziewałam się raczej popularności tego AMA.

Nie róbcie żadnej moderacji, żadnych głosowań. To ja już wolę AMA z mniej znanymi niż ustawki moderowane z gwiazdami.
  • Odpowiedz
@maciejkiner: na wszelki wielki, przed wprowadzeniem kolejnych zmian... proponuję zapytać wykopowiczów co sądzą o danych rozwiązaniach - niech się wszyscy wypowiedzą, a nie, by znów kolejne zmiany były omawiane gdzieś na mikro, gdzie nie wszyscy zaglądają. Wykop to społeczność, niech zatem społeczność decyduje jaką formę AMA preferuje, może przy okazji - podczas dyskusji wyjdą i inne ciekawe pomysły. Proponuję za parę dni zebrać pomysły do kupy, ew. machnąć wizualizację, zrobić
  • Odpowiedz
@simperium: Mnie podobała się propozycja Barona ze ścianą pytań. Może nie tylko stosunek + i - miałby decydować o wejściu pytania, ale również bezpośrednie wybory administracji (Z tej listy proponownayc pytań)
  • Odpowiedz
@kkb1: Właśnie. To i tak należałoby moderować. Tylko, że wtedy głos ludu by się liczył.

@maciejkiner: Boisz się, że sonda nie jest miarodajna bo nie do wszystkich trafia. Taki to problem zrobić sondę z boku strony widoczną dla każdego? To wykopowicze powinni decydować z kim chcą gadać. Czyli najpierw wrzucamy propozycję ludzi, później w sondzie wybieramy kogo chcemy, a Wy staracie się go "zdobyć".

Wszystko da się zrobić
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: a co jeśli nie uda nam się go zdobyć? To będzie hejt jak z Makłowiczem, który nie jest zainteresowany udziałem? A nie podejmiemy się wielomiesięcznych rozmów z kilkoma osobami równolegle wiedząc, że części z nich będziemy musieli odmówić, bo odpadną w głosowaniu jak już wszystko dogadamy - bylibyśmy niepoważni wobec nich.
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia:

Mówi się trudno i bierze się kolejną osobę z sondażu


tyle, że do tego trzeba płacić wypłatę komuś kto będzie biegał za ludźmi do AMA tylko po to, żeby odpali w głosowaniu. Nie sądzę, żeby udziałowcy podzielali w tej materii zdanie mówi się trudno.
  • Odpowiedz
@maciejkiner: Jak biegać za ludźmi do AMA żeby odpadli w głosowaniu?

Najpierw wybrać kilka potencjalnych osób w głosowaniu i później starać się ich tu przyciągnąć. Jeżeli nie to trudno.

No chyba, że chcecie brać tylko ludzi, którzy sami się do was zgłoszą. Proszę bardzo ale jeżeli udało wam się wykonać jedną spektakularną wpadkę to możecie ich zaliczyć jeszcze kilka.

I co na to udziałowcy?
  • Odpowiedz
@Baron_Al_von_PuciPusia: a jak sobie wyobrażasz, dajemy 3 nazwiska, z których po głosowaniu okazuje się, że dwa są ok, ale żadna z tych osób nie chce robić AMA na wykopie. Piszemy społeczności "sorry, ale oni nie chcą z wami gadać, macie tu kolejne 3 nazwiska, głosujcie a my zobaczymy czy się zgodzą"? Staramy się śledzić głosy nt. tego kogo chcecie zobaczyć w AMA, ale w większości sytuacji odchodzimy z kwitkiem. I
  • Odpowiedz
@maciejkiner: Chodzi o to żeby przedstawiać użytkownikom sytuację. Jasno i wyraźnie, a nie nagle przychodzi dzień, w którym umieszczacie informacje o AMA z osobą, o której większość użytkowników nie ma pojęcia, a reszta tematem się nie interesuje.

Lub co gorsza nagle pojawia się AMA kogoś kogo większa część społeczności nie zaakceptuje. I wtedy jesteście nie w porządku i z gośćmi od AMA i z użytkownikami. Szkoda podwójna.

Dlatego tak -
  • Odpowiedz