Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Potrzebuję kupić jakąś kurtkę, która ochroni trochę przed deszczem jak i ociepli przy chłodniejszej pogodzie. Coś w czym będę mógł pochodzić po mieście, górach czy też pożaglować, pojeździć troche na rowerze (σ ͜ʖσ) uniwersalną.
Byłem w decathlonie i myślałem o czymś takim LINK Budżet ok 600zł
#turystyka #gory #podroze #podrozujzwykopem
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@modzelem: @ladzik: użytkowaliscie tą kurtkę? To jest sama membrana czy coś delikatnie grubszego z jakaś podszewką. Ogrzeje w chłodniejszy wieczór albo gdy zacznie wiać? I czy krój jest workowaty?
  • Odpowiedz
@Swietowid:
Więc tak:
Pierwsza warstwa (liczą od ciała) to powinna być koszulka termoaktywna / techniczna. Jej zdaniem jest odprowadzić wilgoć od ciała.

Druga warstwa to warstwa grzewcza np
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@modzelem: jak przymierzałem kiedyś kurtkę, która była wykonana z gore-texu to była cienka jak papier/folia. Myślałem o czym troszkę grubszym/sztywniejszym?. Nie chcę kurtki zimowej tylko takiej, że jak się zrobi trochę chłodniej wieczorem albo zacznie wiać to będzie trzymała ciepło ciała.
  • Odpowiedz
@Swietowid: ta kurtka waży pół kilo i jest cienka + super lekka.

Jeżeli upierasz się na coś z dodatkową warstwą (co moim zdaniem jest bez sensu) to przy obecnej pogodzie będzie Ci za gorąco.
Ja przy dobrej warstwie grzewczej + cienka kurtka radziłem sobie nawet przy ujemnych temperaturach.

Będziesz mial
  • Odpowiedz