Wpis z mikrobloga

#praca #januszerekrutacji #rozmowakwalifikacyjna #chlewobsranygownem

dostań zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną

#!$%@? jak głupi od 5:30 rano żeby wyrwać się na te 2 godziny i wrócić do pracy

rozmowa idzie lepiej niż zakładałeś, padają konkretne kwoty, wynagrodzenia, możliwości awansu itp

rozmawiamy z innymi kandydatami więc decyzje podejmiemy w terminie do 2 tygodni

mija miesiąc i absolutnie zero kontaktu mimo wysłania maila z pytaniem o wyniki rekrutacji


Polski rynek pracy to dalej chlew obsrany gównem. Możesz wyjść z siebie, stanąć na głowie żeby zaprezentować się jak najlepiej, przejść przez baterie debilnych testów, zadań, rozmów poświęcając swój czas i zdrowie a potem zwyczajnie kontakt się urywa bo po co tracić czas na kogoś kogo i tak nie chcemy zatrudniać? Napisanie odpowiedzi z odmową to jakieś 20-30 sekund, ale nie. Po cholerę? Niech się zastanawia przez następny miesiąc, w końcu mu się znudzi i zapomni o sprawie.
  • 6
@Phyrexia: kiedyś brałem udział w rekrutacji do dużej firmy i odpowiedź (o dziwo pozytywną) dostałem po 3 miesiącach. Wydaje mi się, że poświęcając czas i angażując się w proces rekrutacyjny który nie raz ma kilka etapów, rozmowa, case study, test itp. zasługujesz chociaż na podziękowanie za poświęcony czas i grzeczną odmowę.
@qmato: Dokładnie. Nie organizujemy castingu do programu Idol czy Top Model. Przychodzisz na rozmowę kwalifikacyjną żeby zweryfikować kwalifikacje które podałaś/podałeś w CV oraz przedstawić jak prezentujesz się w realu. Wystarczy, że zachowujesz się jak osoba nadająca się do pracy w zespole.

zasługujesz chociaż na podziękowanie za poświęcony czas i grzeczną odmowę


Wyobrażasz sobie, że po odsianiu kilkudziesięciu kandydatów będę jeszcze wysyłała każdej z tej osób maila? Po to dostałeś informację z
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LocalGuyWhoLifts: są urlopy a właściwie były. Po drugie ktoś lepszy od ciebie zastanawia się na oferta. Po trzecie firma wstrzymała zatrudnienie ale tak nie do końca. Po nte kierownik który ma cie zatrudnić nie może się zdecydować. Po czwarte babka przysłała pismo że wraca z macierzyńskiego i może ona weźmie to stanowisko.
Scenariuszy jest wiele.