Wpis z mikrobloga

Pewnie wielu z was się zastanawia nad postulatem ukróceniem prawa spadkowego pod kątem dziedziczenia nieruchomości, przekazywania dzieciom mieszkania w darowiźnie oraz przekazywania środków pieniężnych na zakup lokalu.
Na pewno macie wewnętrzny strach że to "komunizm" i jest to niedopuszczalne, że jest to złodziejstwo i tak dalej. Otóż nie, nie można okraść kogoś kto nie żyje :) Sam jestem wolnościowcem, nawet głosowałem na bosaka w 1 turze ale rynek nieruchomości po prostu nie pozbędzie się patologii bez regulacji. A czym jest ta patologia? Tym że ludzie muszą wydać 500000 na klitkę którą będą spłacać do końca życia w kraju gdzie większość zarabia 3000.

Pytacie się jakie mam uzasadnienie zakazu dziedziczenia? To proste: Bo jest to niesprawiedliwe.

Dlaczego jeden ma #!$%@?ć przez całe życie na mieszkanie 40m2 a a jakiś konradek dostawać luksusowy apatament w nowym osiedlu deweloperskim ZA DARMO od tatusia?
Obecny system powoduje że 1% się bogaci a 99% biednieje. Mieszkania jako dobra podstawowe powinny być chronione przed byciem spekułą i lokatą kapitału. Od tego powinny być lokaty oraz inwestycje. Przez obecną patologię bogaci kupują po kilkanaście mieszkań i windują ceny a biedni(99%) nie mają gdzie mieszkać bo ich po prostu na to nie stać.

S.....b - Pewnie wielu z was się zastanawia nad postulatem ukróceniem prawa spadkoweg...

źródło: comment_15992110896gLqWNzdVRAxYkCENv9qLj.jpg

Pobierz
  • 29
@Scaab: nie zgadzam sie, po to pracuje (nie #!$%@? wbrew pozorom, a mieszkanie kupie w 3 lata a nie 30) na mieszkanie, zeby właśnie mieć co dzieciom zostawić po sobie, I dając taki przykład, potem moje dzieci będą mogły zostawić je swoim dzieciom, wiec całemu pozniejszemu pokoleniu będzie żyło się lżej. Możesz mieć tylko pretensje do siebie (że nie chce ci się kształcić i dobrze zarabiać) albo do swoich rodziców że
@Scaab: zdajesz sobie sprawę że na to dziedziczone 40m2 ktoś kiedyś #!$%@?ł?
To nie jest tak że jesteś jedyny który musi zarobić na swoje mieszkanie a Oskarków którzy dziedziczą/tata zasponsorował ze swojej wielgachnej firmy jest promil.
Śmieszy mnie jeśli ktoś taki nazywa się wolnościowcem - to zwykły komunizm i niczym się nie różnisz od obecnej opozycji która uważa że obecna władza jest zła, chyba że chodzi o podwyżki dla posłów... no
adamssson - @Scaab: zdajesz sobie sprawę że na to dziedziczone 40m2 ktoś kiedyś #!$%@...

źródło: comment_1599219362xU4FYDFZUoRMV81oVZevAf.jpg

Pobierz