Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2356
InPost to świetna firma. Wczoraj po południu zakup, dzisiaj dostarczenie do paczkomatu. W tym samym czasie od Poczty Polskiej przyszło tylko awizo pomimo tego, że cały czas jestem w domu i to kolejny raz. Byłem na poczcie i tłumaczenie listonosza, że dzwonił domofonem i nikt nie odpowiedział.

#inpost #pocztapolska #przesylki #chwale
  • 133
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@namataj: ostatnio chciałem wysłać paczkę pocztą za pobraniem, baba mi powiedziała że jakbym to normalnie wysłał to byłoby w porządku ale jak za pobraniem to musi doliczyć 30 zeta za niestandard bo lekko tam nierówno xD
Prychlem i wysłałem dpd bez problemu za tą samą cenę
  • Odpowiedz
Do tego jeszcze miałem akcje z DHL, zamówiony fotel do kompa, dostarczenie po godzinie 15, bo wcześniej się odbije od drzwi, on mi o 10 dzwoni, że za chwilę będzie, mówię typowi, że nie c---a w robocie jestem, może z tym podjechać do pracy, no nie podjedzie, bo to nie jego rejon i mam przyjechać pod dom, albo przyjedzie jutro o tej samej godzinie, no k---a mać, j---ć was #dhl
  • Odpowiedz
@namataj: na impoście przesyłki z ali czyli aliexpress standard shipping self picking czy coś takiego przychodzą 2-3 tygodnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) takze jeszcze bardziej szanuje.
TElefon to samo wysłany w jeden dzień przyszedł nie wiem jak oni to robią, ale pokojowa nagrodę nobla zabrać Bolkowi a dać Inpostowi ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@namataj: poczta = awizo i odbiór w placówce. Zawsze to tak działało, nie rozumiem dlaczego niektórzy oczekują doręczenia przesyłki przez listonosza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@namataj: dla mnie niesamowity jest fakt, że mogę zamówić dostawę do żabki, a nie mogę do placówki poczty która jest 50m dalej, zamiast się j---ć z lejstonoszem, poszedłbym sobie rano na pocztę, bo rano nigdy nikogo nie ma, odebrałbym paczkę i fajrant, to nie, muszę czekac do 17:30, mimo iż lejstonosz tej paczki i tak nie brał ze sobą bo była za duża, a oni nie mogą wydać wcześniej bo
  • Odpowiedz
Zgadnij kto nie otrzymal do tej pory ZADNEGO smsa/maila o tym ze czeka na mnie przesylka?


@PurpleHaze: A wiesz kto jest winien? Już wyjaśniam na moim przykładzie.

Mam małą ajencję pocztową po drugiej stronie ulicy i tam docierały zawsze listy i paczki. Pogadałem z miłą panią i zaproponowała mi usługe e-awizo. Przychodzę pewnego dnia do domu a w skrzynce awizo a maila niema wię poszedłem wyjaśnić o co chodzi.

Okazuje
  • Odpowiedz
@sergeron: Czasami wystarczy być miłym dla listonosza i pokazać mu, że się traktuje go jak człowieka. Mam swój rejon od niecałych 5 lat i mam osoby (odbiorców), które NIE WIDZIAŁY awizo.
Na serio jako listonosz nie wiele potrzebuje, aby pokazać komuś "serce". Generalnie staram się wykonywać swoją pracę dobrze i zawsze pierwszy wychodzę z "inicjatywą" do zapoczątkowania dobrych relacji. No, ale jak ktoś pojdzie do mnie jak do człowieka - zapyta jak się czuję, czasami zapyta czy nie poczęstować wodą itp. to potrafi zdziałać cuda. Kiedyś jedna dziewczyna podbiła do mnie mówiąc, że do niej bardzo dużo butów z Chin przyjdzie - jak mi będzie za ciężko, to żebym awizował z góry, ona sobie pojedzie.
To skutkowało tym, że jak przyszły jej te buty to brałem swoje prywatne auto i przed rejonem najpierw jechałem do niej "zrzucić buty" i potem dopiero robiłem rejon.

Po drugiej stronie barykady mam osoby typu
- przesyłki nierejestorwane z Chin - duże - nie wchodzą do skrzynki. Mogę awizować, bo to nierejestrowane. Ale dobra, biegnę na 5 piętro i doręczyć chce dziewczynie do rąk. Dzwonie. Drzwi się otwierają i słyszę obraźliwą wiązankę - "JEZU CO PAN SE MYŚLI NIE TRZEBA TAK N-------L4Ć, DZWONEK WYSTARCZY NORMLANIE WCISNĄĆ A NIE NAPARZAĆ JAK
  • Odpowiedz