Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Mordki, mam do podłączenia zmywarkę.
Pod zlewem instalacja odpływowa jest, muszę tylko podłączyć rurę.
Ale muszę podłączyć też zimną wodę, a nie mam na to osobnego wejścia (pic)
Pytanie brzmi, co muszę mieć, aby mieć zimną wodę w zmywarce?

#majsterkowanie #zmywarka #woda #elektronika #elektroda #hydraulika #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
Perkusista008 - Mordki, mam do podłączenia zmywarkę.
Pod zlewem instalacja odpływowa ...

źródło: comment_1599159817ZDXcR5sClpbOJlrruma0WH.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12: ja też wszystko uszczelniałem taśmą teflonową, bo wygodniej było, aż do czasu. Nawet nie zdajesz sobie sprawy, że przy taśmie teflonowej bardzo łatwo o pomyłkę. Pakuły muszą być z pastą uszczelniającą, ja wiem, że to się wydaje trudniejsze do nałożenia, ale tak naprawdę moim zdaniem jest to jedyny skuteczny sposób żeby nie zastać zalanego mieszkania. Jeśli przy remontach właśnie majstry tego używają a nie taśmy teflonowej, to chyba jasno wskazuje
  • Odpowiedz
@spacja_enter: akurat przytaczanie majstrów, którzy reprezentują mentalność elektrody wobec wszystkiego co wyszło na rynek po skończeniu przez nich zawodówki, nie jest najlepszym przykładem. Pakuły więcej wybaczają, to prawda, dlatego mają ciągle taką popularność. Trochę się też tolerancje gwintów poprawiły i nie jest tak trudno doszczelnić połączenie jak kiedyś.
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12 : tylko pakuły i pasta. Teflon co najwyżej na wykończenie pakuły, ładnie kryje sterczące "kłaki". Na pakułach masz możliwość poprawki i poluzowania, na teflonie po cofnięciu na gwincie (korekcie dokręcenia możesz mieć przeciek). Pakuły z pastą przy wkręcaniu robią papkę, która uszczelnia połączenie. Teflon odkształca się, więc przy cofnięciu zostawia miejsce wodzie.
@Perkusista008: w tym przypadku jeżeli nie masz doświadczenia, skorzystaj z pomocy znajomego, który je ma albo dzwoń po
  • Odpowiedz
@Iskaryota: jako elektryk i gość mający dwie ręce do wykończenia mieszkania podpisuje się pod tym.
Wods to największe #!$%@? xD skrecisz,zadowolony swoją pracą, a okaże się, że pakuły poszły nie w te stronę i cieknie kropelka po kropelce.

Prąd to przynajmniej od razu i da znać, że jesteś głupi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Perkusista008: dasz radę, ale musisz mieć dwa klucze. Jednym kontrujesz za przejście (to w co wkręcony jest zawór) a drugim odkrecasz zawór. Miedź jest miękka i łatwo coś ukręcić.
Wszystko rób z wyczuciem, nic na chama, bo trzeba będzie potem lutować ;)
  • Odpowiedz
@Perkusista008: z tego co wiem zimna woda w zmywarce potrzebna jest tylko do nabłyszczania. Jeżeli nie masz twardej wody, to lepszym rozwiązaniem jest podłączenie tylko ciepłej wody:
- zużywasz dużo mniej prądu na grzanie wody,
- zmywa krócej, bo nie potrzebuje tyle czasu na grzanie.
  • Odpowiedz