Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
Mordki, mam do podłączenia zmywarkę.
Pod zlewem instalacja odpływowa jest, muszę tylko podłączyć rurę.
Ale muszę podłączyć też zimną wodę, a nie mam na to osobnego wejścia (pic)
Pytanie brzmi, co muszę mieć, aby mieć zimną wodę w zmywarce?

#majsterkowanie #zmywarka #woda #elektronika #elektroda #hydraulika #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
Perkusista008 - Mordki, mam do podłączenia zmywarkę.
Pod zlewem instalacja odpływowa ...

źródło: comment_1599159817ZDXcR5sClpbOJlrruma0WH.jpg

Pobierz
  • 39
  • Odpowiedz
@Perkusista008: Zmierz suwmiarką, zobacz, czy męska, czy żeńska końcówka, potem dobierz nypel, żeby do zmywarki pasował - w 20 zł powinieneś się wyrobić. No i klucz musisz mieć, żeby to skręcić, może jakaś taśma teflonowa do uszczelnienia.
  • Odpowiedz
@Perkusista008: wiesz, szczerze jak nie masz zacięcia technicznego i tego totalnie nie ogarniasz to może zadzwoń do hydraulika by ci to skręcił. Woda to największy #!$%@? i skręcić wszystko tak, by nie kapało, to trzeba umieć.
  • Odpowiedz
@pinkfloyd12: żadnej taśmy teflonowej. Taśma teflonowa jest dla osób, które potrafią dobrze wkręcić rury. Najprościej jest kupił pakuły i pastę uszczelniającą bo można w razie czego odkręcić delikatnie i jeszcze raz zakręcić. Oprócz tego gwinty trzeba przejechać nożykiem, chyba że już mają wyżłobienia. Jak koleś nie wie jak to połączyć i się pyta na wykopie, to lepiej będzie jak wezwie hydraulika bo narobi sobie kłopotów. Najgorsze co może go spotkać to
  • Odpowiedz
@Perkusista008: Jeśli robisz to sam i nie masz zielonego pojęcia o tym weź fachowca. Bo zalejesz chałupę.

1. Zakręcasz wodę i spuszczasz wodę co zostało w rurach.
2. Trójniki do zmywarek są zazwyczaj uniwersalne.
3. Kupujesz zestaw uszczelniający. np. https://pl.all.biz/zestaw-uszczelniajacy-g41724
4. Odkręcasz wąż który idzie do kranu przy rurze.
5. Używasz włosów z zestawu owijając gwint nie za dużo aby pokryło gwint ale nie wystawało i smarujesz też lekko tym smarem.
  • Odpowiedz
@spacja_enter: Ja zawsze taśmą teflonową uszczelniałem. Niektóre połączenia 15 lat mają i nic nie kapie. Pakuły wydają mi się nieszczelne, że pomiędzy szczelinami, między włoskami będzie się przesączać i trzeba mocno dokręcać. A teflonem nawet ręcznie się skręci i nic nie kapie.
  • Odpowiedz