Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nie mam konta na wykopie ale musze sie wyzalic. Chyba juz wiem jak sie czuja programisci, kopacze bitcointow czy fani mangi gdy cos przedostaje sie do mainstreamu. W moim przypadku chodzi o podcasty...

Podcasty zawitaly do Polski tak na moje oko pi razy drzwi z 3 lata temu. Od zeszlego roku coraz wiecej jest artykulow nt podcastow , programow w tv czy radio o tym mowi. Ze WOW! " Nowa rewolucja! podcasty sa cool"

Polaków nie interesują podcasty? Dane Spotify mówią co innego

Bitch please...

Podcastow slucham od 10 lat, setki roznych podcastow od historycznych, fizyka, ciekawostki, polityka i wszystko w przyspieszeniu 2x. W mojej apce pokazuje ze spedzilem ponad 450 dni sluchajac podcastow. Jak mowilem ludziom o podcastach pare lat temu to stukali sie w leb i mowili ze jestem no-lifem. Ze oni tak nie moga, wola posluchac muzyki lub w ogole cisze.

A teraz wielka "rewolucja"

I zeby jeszcze te polskie podcasty byly dobre. A ich sie rozmnozylo jak grzyby po deszczu do usrania a ich jakosc jest zalosna. W 95% jest to chamska kalka z podcastow amerykanskich (podobnie jak pl youtube to kalka amerykanskich kanalow) Do tego doszlo ze aktorzy i prezenterzy rowniez zaczeli tworzyc swoje podcasty, od cholery tego teraz jest. Od usrania:

- coache zycia(jak byc lepszym manago! pamietaj o huddlach!),
- od zasrania talk shows (wojewodzki czy hipsterek Paciorek),
- od cholery kopie limetown,crime junkies (Kryminatorium to tandetna kopia), SYSK
- czy nawet kopie Nosleep (powinni pozwac MysteryTV ze kopie)
- potworny glos prezenterow. Np. podcastu niebezpiecznik.pl (ktory jest kopia reply all i code breakers i darknet diaries)

Chyba jedyny polski podcast jaki slucham to Dzial zagraniczny a i tak wole CFR on the record, Pod saves the world, The diplomat, war college, when diplomacy fails, today explained, economist czy the daily.

Zaraz mi zarzucicie gatekeeping no i spoko. Po prostu nie lubie jak polska scena musi kopiowac 1-1 wszystko co z zagranicy. Nikt nic sam nie wymysli tylko ciagla kalka. A do tego jak za duzo glupiej swiezej krwi dojdzie do jakiegos niszowego trendu to staje sie on rozmyty.

PS: Spotify oraz pocketcast to najgorsze apki do sluchania podcastow.

#podcast #ciekawostki #zalesie #pracbaza #korposwiat (dodalem te tagi bo osoby czesto sluchaja podcastow w pracy)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f4fd8dc6c849ff6cfff3b58
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Przekaż darowiznę
  • 7
Spotify oraz pocketcast


@AnonimoweMirkoWyznania: Tylko Podcast Addict. ()

Zapominasz o jednej ważnej rzeczy, którą jest bariera językowa. Niby w PL jest tak super ze znajomością angielskiego, zwłaszcza wśród młodych, ale często nie jest to jednak poziom, który pozwala na luzie słuchać czegoś w tle w obcym języku bez skupienia jednocześnie wykonując inne czynności. Stąd większość kategorii tych materiałów nie trafi do szerokiego grona polskich
@AnonimoweMirkoWyznania: Słucham podcastów od jakichś 18 lat, jakoś nie zauważyłem wpływu obecnego boomu na rzeczy, których słucham. No ale to pewnie dlatego, że praktycznie wszystkie podcasty, które lubię są zagraniczne. Ale niech i u nas się to prężnie rozwija, na pewno między kopiami rzeczy z zachodu pojawią się perełki.
OP: Dziekuje za merytoryczne odpowiedzi!

@gobi12: O widze ze mamy znawce Podcast Addict. Uwielbiamte apke a dev jest bardzo spoko gosciem na discord czy to na zywca na piwie

Nie wiedzalem ze z angielskim jest tak zle w Polsce... Z tego co sie orientuje to wsrod programistow czy osob pracujacych w korpo to jest on chyba na dobrym poziomie. A moze mi sie tylko tak wydaje?

Tak, probowalem posluchac Paciorka