Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy ktoś ma podobnie?

Od ponad dwóch lat wkręciłem się w „rozwój” i np nie wyobrażam sobie wziąć urlopu bo czuje że marnuje swój potencjał.

W 2 lata zdałem Certyfikat B2 w goethe institut I co dnia sie ucze po 2h po pracy. Różowa mówi że pracoholizm, że chciałaby pojechać na wakacje bo mamy kase, a ja mówie że nie bo wole przeznaczyć hajs na kurs językowy intensywny w wakacje.

Kiedyś uprawiałem duzo sportu, teraz nie mam na niego czasu tłumacząc się że musze sie ciàgle uczyć

I cały czas ten strach że jak nic nie robie to stoje w miejscu

Ma/miał ktoś takie myślenie i się zafiksował? Bez psychologa się nie obejdzie?

#psychologia #pracbaza #praca #zdrowie #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f4e8a226c849ff6cfff395e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 16
@AnonimoweMirkoWyznania: Trzeba uważać na różową, bo przez to się oddalasz i może Ci się rozpaść związek.. Wróć do sporu aby mieć odskocznie. Ja kiedyś też się wkręciłem w rozwój. Szkolenia NLP które mnie pochłonęły. Lepiej miarkować.
@AnonimoweMirkoWyznania: Jak się dobrze z tym czujesz to w czym problem?

O nauce niemeckiego nie mam pojęcia ale kiedyś chodziłem na angielski 3h\dzień przez 2 miesiące (samej nauki ang wcześniej o wiele dłużej). Czy cos daje taki "przyśpieszony" kurs? Nie wiem w dłuższej perspektywnie? Zacząłem sam się uczyć, do tego ciągłe obcowanie z językiem przez książki czy filmy + praktyka w pracy.

Jak często wykorzystujesz język niemiecki?
WykopowaPrzyjaciółka: Przecież podróż to świetny trening w nauce języka, wykorzystanie go w praktyce. Jedźcie na urlop do kraju, którego języka aktualnie się uczysz. Książki czy inne materiały możesz zabrać ze sobą. Rozmawiaj z lokalsami, kelnerem, pytaj o drogę. Nocleg przez airbnb u fajnego gospodarza, z którym przy winku pogadasz o życiu.

Zaakceptował: LeVentLeCri