Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#wirus #komputery #komputer #informatyka #windows10 #windows
Nie wiedziałem pod którym tagiem pisać więc wybaczcie. Gram sobie w gierkę i nagle zaczyna świrować kursor myszki, po chwili dochodzi manipulacja klawisza Tab. Wylączam grę, kursor najeżdża na Firefoxa, odpala Facebooka, w tej chwili wyłączam komputer. Antywirus oczywiście nic nie wykrywa (Avast), skanowałem na wirus total ostatnio pobrany dokument pdf i jest czysty. Nic innego nie pobierałem od miesiąca. Jak sobie z tym poradzić, co to za wirus?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reynald: jak sobie poradzić? Odpalasz dysk na jakimś Linuxie, zbierasz tylko najważniejsze dokumenty (o ile w ogóle musisz - ale zanim je potem otworzysz to przeskanuj Malwarebytes I innymi skanerami) i robisz reinstall systemu od zera
  • Odpowiedz
@Reynald: brzmi jak prank xD
każdy szanujący się wirus wyśle Twoje informacje bez Twojej wiedzy. Co to w ogóle za wirus który magicznie najeżdza na przeglądarkę myszką xD
Raczej ktoś Ci robi kawały. Poszukaj czy nie masz gdzieś zainstalowanego vnc, albo teamwievera. Najpopularniejsze programy do przejmowania pulpitu. Jak ich nie ma to trudno, reinstall.
A i btw. Pamiętaj o pierwszej zasadzie it. Jeśli ktoś ma dostęp do Twojego komputera -
  • Odpowiedz