Wpis z mikrobloga

Mirki jako ze nadchodzi koniec robienia prawka, wypłata i osiemnastka mam pytanie czy warto kupować furkę za 3-5 koła. Część ludzi poleca bo itak pierwsze auto to whatever. Inni że w takim aucie naprawy i wacha mnie zabiją. Czy są auta w tej cenie godne za kupuje jezeli tak to jakie?
#motoryzacja #samochody
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy są auta w tej cenie godne za kupuje jezeli tak to jakie?


@Karol_Kitku2: są ale nie napalaj się na konkretne modele, tylko szukaj starszego kompakta/auta miejskiego z niewielkim silnikiem i w jako takim stanie w twojej okolicy
  • Odpowiedz
@Karol_Kitku2: Warto ale zależy jaką. Szukaj czegoś brzydkiego i słabego :) najlepiej jakiejś Yariski, Fiesty, Swifta - żeby się za dużo nie psuło i eksploatacja była tania. I tak młody jesteś to nie potrzebujesz dużego auta albo w trasy. Unikaj Niemców.
  • Odpowiedz
@Renifer60: Rozbija może nie, ale na obcierki/rysy/wgniotki chociażby przy parkowaniu szanse są bardzo wysokie. @Karol_Kitku2 Wacha to zależy od silnika i twojej nogi, a nie ceny auta ( ͡° ͜ʖ ͡°) co do napraw -poluj na mniejsze, "nieprestiżowe" auta w przyzwoitym stanie (206, Punto, Corsa, Lanos, Fiesta, Clio, Ibiza, Polo itp.) zamiast zdezelowanych beemek czy innych "premium". Od siebie mogę powiedzieć, że na pierwsze auto
  • Odpowiedz
@ZlodziejBilonownic: tak, jak ktoś nie ma wprawy to tak jest, ale nie oszukujmy się. Obcierki, rysy mogą się zdarzyć każdemu i to są rzeczy na które nie ma się wpływu niezależnie od naszego stażu. Prawko można mieć 10 lat i od razu rozbić nówkę z salonu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Niejeden raz też wjedzie w jakąś gruntową drogę i kamienie mu uszkodzą lakier.

@Karol_Kitku2:
  • Odpowiedz
  • 0
@Renifer60 to ciekawe. Nie jestem jakims samochodowym świrem ale raczej zakladalem ze pierwszy samochód nie będzie mi sie podobał. Dlaczego mowisz zeby nie brac czegoś tylkoze względu na kwestie ekonomiczne?
  • Odpowiedz
@Karol_Kitku2: bo możliwe że szybko go nie zmienisz i osobiście nie wyobrażam sobie codziennie wsiadać do czegoś co kupiłem tylko dlatego, bo tak ktoś powiedział że się opłaca. Kasa w błoto. Oczywiście, dużo pali, drogie naprawy, pojazd poza ceną(potencjalny złom) oczywiście że tak się nie kupuje.

Miałem ofertę Golfa, ale dzisiaj nie żałuję że wybrałem Peugeota, bo niemieckie marki rzadko mi się podobają. Oczywiście, nic się nie psuje poza dwiema
  • Odpowiedz
@Karol_Kitku2 mam 6 samochód, najdroższy byl za 3700 i okazal sie najgorszy, ford mondeo MK3 tfu
Od siebie polecam primere p11, sa to auta niedocenione i tanie, czesto z LPG mozna kupić
Ja znow kupilem sobie primere bo wczesniejsza poszla na zlom przez wypadek, przejechałem nia 50kk km przez dwa lata, troche w nia włożyłem, ale sporo rzeczy to byly mooje zachcianki, bo doprowadzalem ja do perfekcji
  • Odpowiedz