Wpis z mikrobloga

@Wilczek03: no raczej nie chodziło jej o światowy sport tylko o nasze polskie podwórko, raczej nie gości na galach UFC czy bellatora, tylko KSW bo tam są inni celebryci.

I w tym wypadku miała wg mnie rację, gale MMA łatwiej zorganizowac, jest przesyt zawodników. Boks podupada, brakuje sukcesów wśród amatorów.
@Wilczek03: chodzi mi o popularność. Borek o tym gadał w jednym z wywiadów, gdy robił galę z Adamkiem nie mial problemów z wyprzedaniem biletów na hali. 10-15k miejsc, dawał radę. Obecnie nie ma nazwisk które ściągną takie tłumy.

Z brakiem popularności idą mniejsze wpływy z biletów, mniej sponsorow itd. Gdy w kraju są legendy które inspiruja, łatwiej zachęcić młodych do treningów. Ilu małolatów chce być jak Lewy. U mnie w mieście
@azurri: Kluby bokserskie najczęściej są miejskie, bo boks to sport olimpijski. A kluby MMA mogą łatwo wyprzeć prywatne kluby bokserskie, bo często oferują poza MMA jeszcze treningi K1 i Boksu z trenerami, którzy się w tym specjalizują i wtedy masz konkurencję pozamiataną.
@UFC_Jest_W_Dupie: Stary, my na polskim rynku nie mamy co organizować, bo jesteśmy za biedni, więc jakie tu dajesz porównania? Bo ja globalne.

W latach 90 i w latach 2000-2010 też gówno tutaj było, bo kto chce walczyć jedzie zagranicę i tu się nic nie zmienia. W Boksie nie możesz okopać się w swoim kraju i robić tu super gal, bo to nie MMA, że masz gale pod federacje.

Adamek z Kliczką
@Wilczek03: Adamek z Kliczką 10 lat temu
a czemu mam nie pisać o polskim rynku? KSW działa z sukcesem w systemie PPV, boks to żebranie hajsu od sponsorów/miasta i 2000 osób na hali, bo nikt na to nie chce przyjść
w MMA też nie mamy topowych zawodnik, a jakoś inne organizacje potrafią sprzedać produkt, najlepsi są w UFC, a UFC nie organizuje gal w Polsce
tu chodzi o to, że UFC
Pobierz U.....e - @Wilczek03: Adamek z Kliczką 10 lat temu
a czemu mam nie pisać o polskim r...
źródło: comment_1598809554oVOR38mTvm45Ct2eWH6JFd.jpg
@UFC_Jest_W_Dupie: Wszystko spoko. Pierwsze 2 pozycje to Conor. MMA to dość młoda dyscyplina. Bierz pod uwagę, że 5 pozycji zajmuje tu mega medialny McGregor, a 2 niewalczący już Brock Lesnar, który też był bardzo medialny.

Myślę, że wciąż sprzedaż PPV w boksie jest zdecydowanie większa, a topowe wyniki 2 razy większe.

Nie chcę tu wojenek na linii Boks vs MMA. Ja lubię też oglądać MMA, to znaczy głównie UFC, bo KSW
@Wilczek03: UFC ma się świetnie, koronawirus pokazał jak mocne jest MMA, a jak słaby jest boks
UFC wypłaca zawodnikom pensje, organizuje gale, buduje wyspy, w Polsce praktycznie co tydzień są gale, nawet bez publiki, a boks leży
@UFC_Jest_W_Dupie: Ale o czym ty mówisz? W Boksie nie ma federacji, która organizuje gale. Organizacja jest zupełnie inna.

Jaką ważną galę zorganizowało UFC? A tak poza tym, to skąd wniosek, że mniejsza organizacja gal bokserskich wynika z jakiegoś spadku popularności czy problemów finansowych? Może wynika z konfliktu interesów lub sytuacji która jest w USA?
@UFC_Jest_W_Dupie: Nie MMA, a KSW, kolego. A to rozrywka dla wiadomo kogo.

Boks nikogo nie interesuje w Polsce? XD Chyba żartujesz. Fanów boksu wcale nie jest mniej (czysto sportowo, nie "obejrze ksw bo szwagier przyjdzie")

Spójrz ilu dzieciaków trenuje boks, ile jest klubów i jakie wielkie są redakcje piszące o boksie. Ilu mają czytelnikó itd. SPójrz na oglądalność w TVP.

Gale Borka/Tymexu i gale Wasyla mają niezłą oglądalność przy dobrych walkach.