Wpis z mikrobloga

@Pesa_elf: mieszkalem 23 lata zycia w hucie. Zdaje sobie sprawe z zalet (duzo zieleni, wezly komunikacyjne sa fajnie ogarniete, budownictwo nie jest przytlaczajace wysokoscia ani bliskoscia blokow). Jest jednak masa wad, bardzo latwo wbic sie na mine z pato lokatorami. Jest tam masa dresiarstwa, biedy i trzeba woedziec generalnie gdzie i kiedy nie isc. Mimo wszystko chyba jest bezpieczniej niz np na rynku po godzinie 21.
@Pesa_elf: z drugiej strony domki na wyjeździe z zakopianki na Skawinę albo w Sidzinie można kupić za ok 500.000zl, a w tej samej kwocie masz 60m2 w Zielonkach, albo 40m2 bliżej centrum. Jak zobaczyłem, że w głębokiej chucie deweloperski zaczynają przebijać barierę 10k za metro, to chyba jednak wolę szeregowiec jakąś.
@zsokiemowocowym: jest calkiem ok pilnowane, ale masz duzo najebusow. Logiczne jest tez ze w centrum bedzie wiecej jakichs napasci/pobic (duzo turystow, imprezowa czesc miasta). Mi sie nigdy nic nie przytrafilo w centrum (bardziej w hucie mialem jakies sliskie sytuacje jak bylem mlodszy xD). No ale statystyki mowia same za siebie - stare miasto jest najniebezpieczniejsza czescia krk.
@Krs90: Tez w takim obecnie mieszkam, niestety w takiej wersji bez balkonow :p Na plus jest widok, na minus przewijajace sie zulki, z tego co slyszalem to sasiedzi mieli jakis problem z robakami kiedy zsyp smieci jeszcze funkcjonowal. Generalnie to chyba wszystko ma plusy i minusy, no ale ludzie, serio 10k za metr w plycie bedziecoe zaraz wolac? :D gdyby to byla jakas wybitna lokalizacja chociaz
mieszkalem 23 lata zycia w hucie. Zdaje sobie sprawe z zalet (duzo zieleni, wezly komunikacyjne sa fajnie ogarniete, budownictwo nie jest przytlaczajace wysokoscia ani bliskoscia blokow). Jest jednak masa wad, bardzo latwo wbic sie na mine z pato lokatorami. Jest tam masa dresiarstwa, biedy i trzeba woedziec generalnie gdzie i kiedy nie isc. Mimo wszystko chyba jest bezpieczniej niz np na rynku po godzinie 21.


@Kutafonix215: raczej patrzysz na hutę przez
@Atreyu: Nadal czesto bywam w hucie bo mam tam rodzine. Owszem, jest bezpieczniej, nie ma co do tego watpliwosci. Wciaz jest jednak nieciekawie (zwlaszcza wieczorowa pora). W dzien huta sprawia bardzo przyjazne wrazenie, dziadki na laweczkach, laki nowohuckie etc. Ale jak wiesz gdzie jest ujowo to bardzo latwo i w dzien o problem. Nadal jak przyjezdzam do huty (z ujowych azorow) to rzucaja mi sie w oczy sebixy na kazdym rogu.