Wpis z mikrobloga

Co myślicie o RTX 2060 Super od Gainwarda, a mianowicie chodzi mi konkretnie o ten model: https://www.gainward.com/main/vgapro.php?id=1063&tab=ov⟨=en
W internetach mało informacji na temat danej karty (albo po prostu za słabo szukam), żadnych filmów z kultury pracy albo konstrukcji. Wiem jednak, że branie najtańszej opcji nie jest zawsze dobrym pomysłem, dlatego może ktoś z Was ma takową kartę i będzie taki miły i podzieli się swoją opinią na temat tego GPU.
#kartygraficzne #pcmasterrace #komputery
  • 15
@Gronbar: To akurat wiem, że Gainward został przejęty przez Palit, no ale to akurat mało mi mówi, chciałbym przede wszystkim wiedzieć jak to jest z temperaturami i głośnością pracy i jak odstaję od reszty ofert, oprócz tego że są droższe
@10129: Dziękuje akurat tego szukałem, mimo że nie lubię ufać wykresom, to jednak wolę nie ryzykować najtańsze nie zawsze oznacza dobre, także chyba jednak będzie trzeba poczekać aż ceny pójdą w dół, albo kupić lepszy model 2060 bez Super, która już sama w sobie daje sobie radę z każdą grą w 1080p w 60 klatkach
@nowywinternetach: Powiem szczerze że naczytałem się opinii na temat Radeon'ów z serii 5xxx i sporo osób pisało o problemie ze sterownikami i problemach po updacie VBIOS'u (5600 XT i 5700), na początku miałem akurat wybrać którąś z tych kart, jednak jakoś wystraszyłem się że też dostanę tą wadliwą no i zrezygnowałem z nich
@kiwajakotako433: Tyle daje właśnie czytanie w internecie, szczególnie ludzi którzy się nie znają. Problemy są dawno załatane, poza tym nie występowały przecież u 100% ludzi, może u kilku % i w szczególnych konfiguracjach (np. niekompatybilny monitor z freesync, albo zasyfiony windows gdzie ludziom nie chce się od nowa instalować).

Poza tym masz 14 dni na zwrot jak kupujesz przez internet, skorzystasz jakby coś się działo. Biosy są dostępne do 5600XT (oficjalne,
@nowywinternetach: No w sumie, trochę dramatyzowałem z tymi kartami, bo jednak nie wszystkim musi to się zdarzać, a na pewno po takim czasie już jakieś kroki w tą stronę zostały podjęte i wszystko zostało załatane, jednak zastanowię się też nad Radeon'ami, bo jednak wydajnościowo dorównują RTX'om i nawet ceny nie są wcale takie duże, ale jakbyś miał mi polecić model karty, jaki to by był? Chodzi mi głównie o gry typu
@kiwajakotako433: Jak 5600XT to najlepszy jest Pulse i powinien już mieć bios z 14Ghz ram. Niezłe też znowu Red Devil, Gigabyte Gaming, MSI Gaming. Niektórzy chwalą Asrocka Phantom z 3 wentylatorami, ale pewności co do niego nie mam.

A gdzie znalazłeś 2060 super ghost do 1500zł?

A ok, widzę, na alledrogo bez gwarki, używana. Jak akceptujesz używki to dosłownie 2 dni temu Ci uciekł red devil 5700XT za 1500 z 2.5
@kiwajakotako433: Wg mnie on w ogóle nie jest tani. Jak na kartę bez gwarancji i bez pudełka to więcej niż 1200 bym nie dał, czyli tyle ile się daje za 1080 gtx mniej więcej, bo to podobna wydajność. Do tego cienkie chłodzenie. Kupi tylko ktoś bez wiedzy za tyle.

Tak w ogóle jak wygląda OC w modelu od Sapphire?


A tego to nie wiem, ja RXów nie podkręcam. Wbijam jedynie power
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kiwajakotako433: @nowywinternetach: radeonów się nie podkręca, bo to nie ma sensu. Zyskasz dosłownie kilka fps a prądu będzie żarło dużo więcej, czyli będzie gorąco, czyli będzie głośno.

AMD wypuszcza karty ze zbyt wysokim napięciem i boostem, który nic nie daje. W przypadku mojego 5700xt zjechałem z 1.250v do 1.125v i zegary zbiłem z 2050mhz do 1950mhz mając identyczne fpsy w grach a jest dużo chłodniej i ciszej.