Wpis z mikrobloga

Irytuje mnie to, że niektórzy deweloperzy nie umieszczają dokładnych wymiarów ścian, czy umiejscowienia grzejników na rzutach. To znaczy, że takich deweloperów można uznać za #!$%@? i nawet nie brać pod uwagę przy wyborze mieszkania?

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #kredythipoteczny #budujzwykopem #patodeweloperka #mieszkania #mieszkanie #poznan
becvvv - Irytuje mnie to, że niektórzy deweloperzy nie umieszczają dokładnych wymiaró...

źródło: comment_1598705593FlHa7BGnVcibpRWv10YjKh.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@becvvv: przeglądając kilka stron developerów naprawdę rzadko widywałem porządne wymiary na rzutach. A już w przypadku sprzedaży przed dokumentacją powykonawczą to ultra rzadko. Niestety, deweloperzy to święte krowy "I co Pan nam zrobi?".
Ale nie uważam, że brak wymiarów musi aż dyskredytować danego dewelopera.
  • Odpowiedz
@becvvv: to jeszcze pamietaj o jednej sztuczce, ktorymi te gnoje robia ludzi w wala - kanapy, fotele, lozka - maja proporcje od czapy, rysuja je nie dlatego, ze tam sie cos zmiesci, tylko zeby pokoj wygladal na wiekszy. Wiec ta kanapa za drzwiami to moze miec 10 centymetrow na glebokosc...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@becvvv: bo to rzuty uproszczone. Można poprosić o dokładne rzutu instalacji.
Chociaż wymiary mogliby zamieszczać. Akurat mój deweloper nie miał z tym problemów. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@becvvv: czasem nawet brakuje informacji po której stronie rysunku jest północ a rzut całego osiedla z zaznaczonymi miejscami parkingowymi i wjazdami oraz ścieżkami to już w ogóle luksus.. na wizualizacjach wylewa się zieleń a ostatecznie pod oknem rury wydechowe.
Kojarzę te błękitne etykiety, na wszystkich portalach ogłoszeniowych je widziałem ale pośrednicy nie podają nazwy osiedla, co to za deweloper?
  • Odpowiedz
@becvvv: Wystarczy poprosić o zwymiarowany rzut mieszkania, albo jeszcze lepiej o tzw. rzuty branżowe. Dostaniesz wtedy plany mieszkania na których będziesz miał pozaznaczaną elektrykę, wod-kan, grzejniki i inne rzeczy. Ale nie spotkałem się, żeby jakikolwiek deweloper miał to po prostu udostępnione na stronie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@becvvv: to zależy od dewelopera, ja kupiłem u takiego gdzie dopiero pół roku po tym jak kupiłem mieli gotowe plany branżowe ¯_(ツ)_/¯ a teraz gdy jestem przed odbiorem jedyny sposób żeby je dostać to pojechać do ich biura i sobie zdjęcia zrobić. Oczywiście przy odbiorze dostanę szczegóły.
  • Odpowiedz
@becvvv: Ja jak się rozglądałam za mieszkaniami, to zawsze pytałam o takie rzeczy i wtedy dawali osobne plany na dokładne wymiary ścian, osobne na elektrykę i osobne na grzejniki i instalacje wodno-kanalizacją. Nigdy nie było z tym żadnych problemów. Po prostu gdyby wszystko umieścili na jednym obrazku, to by było nawalone i nic nie dałoby się odczytać.
  • Odpowiedz