Wpis z mikrobloga

Pracuję właśnie nad projektem ogrodu dla klientki spod Warszawy. Klientka jest bratową mojego wykopowego klienta, którego projekt prezentowałam ostatnio: https://www.wykop.pl/wpis/51569027/taki-projekt-ogrodu-a-w-zasadzie-zagospodarowanie-/ Mieszkają tuż obok siebie i czuję, że będzie rywalizacja pomiędzy ogrodami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Bardzo dużo tu brzóz (które kocham, więc bardzo się z tego cieszę) z hostami rosnącymi pod nimi, do tego taras, altanka i trzy trawniki, każdy do innego rodzaju wypoczynku.

Jak zawsze - jeśli macie jakieś pytania o swój ogród, o rośliny, albo o to jak wygląda współpraca z projektantem ogrodów - pytajcie śmiało ʕʔ

#budujzwykopem #projektowanie #ogrod #ogrodnictwo
kjut_dziewczynka - Pracuję właśnie nad projektem ogrodu dla klientki spod Warszawy. K...

źródło: comment_1598702137jQ8qYTgtIRTc3yNaHNAtqb.jpg

Pobierz
  • 79
@kjut_dziewczynka: Przepięknie! Świetny pomysł z ogrodem wchodzącym w dom (o ile potrafi się go później utrzymać w stanie idealnym).

Dla takiego widoku z salonu, a szczególnie z łazienki, jestem w stanie dołożyć codziennie te 20km drogi :)
Czyli działka od 15 arów. Dziękuję!
Jak uzbieram na te szklane ściany, to się odezwę ;)
@Qullion: mała sosna to zwarty krzew/drzewko o jajowatej koronie, z czasem od dołu zaczyna "łysieć" i zmienia pokrój na parasolowaty. Inaczej też wyglądają sosny rosnące w dużym skupieniu, w lesie, a inaczej solitery.
Borówki obok sosny - pomysł jest taki, że borówki lubią kwaśną glebę i osłonięcie od wiatru, a obydwie te rzeczy zapewni sosna.
Tak, jeśli klient zgodzi się na krzewy i drzewa owocowe to je wplatam w projekt. Tutaj
@trypson_tryptaminka: myślę, że to też kwestia tego, że np. niektórzy nie gotują w ogóle w domu, korzystają z diety pudełkowej, jedzą w pracy i warzywa im nie są potrzebne, bo nie mają ochoty zajmować się ich przetwarzaniem. Ale w temat na pewno się wgłębię, może też muszę poszukać klientów w innych miejscach :)
@grv_: Część wygląda tak

https://streamable.com/x7ll1a

Część tak

https://streamable.com/jnt0zk

Trochę trawnika, trochę drzew owocowych, trochę kwiatów i krzewów, warzyw. ( warzywa przeplatają się z kwiatami)
Za ogrodzeniem kępa drzew którą powiększam, łąka kwietna, będzie jeszcze mały staw jako rezerwowy zbiornik wody.

Tą część na zdjęciu powoli właśnie zaczynam zagospodarowywać.
powsinogaszszlaja - @grv_: Część wygląda tak

https://streamable.com/x7ll1a

Częś...

źródło: comment_1598725928GHbP5XqrM3pi8tAeY6ME18.jpg

Pobierz
@kjut_dziewczynka: czy ja wiem czy sosna ma jajowatą koronę jak jest mała. Dla mnie to nie nowość, że od dołu łysieje, ale wystarczy dać jej miejsce to od 2 m nad ziemią ma gałęzie i ładnie wygląda, ma stożkowy kształt.
Świdośliwę mam jedną, jeszcze dosadzę jedną na pewno, robię sobie żywopłot z krzewów owocowych. Taka akebia też wydaje mi się, że dobrze by się prezentowała w takim ogrodzie.
@Qullion: chodzi mi tutaj o to, że klienci zafascynowani lasami sosnowymi chcą mieć taki klimat u siebie. Trzeba im wyjaśnić, że małe sosny na początku dadzą inny efekt. Miałam przynajmniej jedną taką sytuację, dlatego o tym wspominam :3 Tak, akebia to fajne pnącze, może rosnąć na podporze (płocie) lub nawet jako roślina okrywowa
@kjut_dziewczynka Bardzo mi się podoba to czym się zajmujesz, choć pewnie wiem zaledwie o ułamku pracy jaką trzeba włożyć w dany projekt. Dzięki temu, że wrzucasz czasem jakiś wpis na mirko o efektach swoich działań, zdecydowaliśmy się z niebieskim w przyszłości na skorzystanie z takich usług, gdy przeprowadzimy się już do domu (i jeżeli o mnie chodzi, to mam nadzieję, że z Twoich).
Czy Twoim zdaniem trend na zatrudnienie speców od projektowania
@Filotes na pewno z powodu koronawirusa ogólne zainteresowanie ogrodami wzrosło. Ludzie nagle zostali pozbawieni możliwości wyjeżdżania gdzieś daleko czy nawet chodzenia na plac zabaw i odkryli, że można bezpiecznie i przyjemnie spędzać czas w ogrodzie. Do tego popularniejsza stała się praca zdalna i istnieje nawet taki trend jak biuro ogrodowe - czyli taki osobny budyneczek w ogrodzie, do którego chodzi się pracować, żeby nie robić tego w domu, za to w otoczeniu