Wpis z mikrobloga

każdy pomnik finansowany przez państwo i należący do państwa, należy do wszystkich obywateli.


@Ordo_Publius: Może tylko nie do obywateli Polski, tylko Ukrainy. Inne narody mogą sobie tego nie życzyć, nawet jeśli pomnik jest w Wawie, ale to ich bohater narodowy i mogą to źle odbierać, a Ukraińcy to już w ogóle są drażliwi na tym punkcie. Mnie ten koleś nie wydaje mi się rigczowy w ogóle.
@Ordo_Publius heh, z tego co zrozumiałem, to nie chodziło wcale o uczucia pomnika, tylko o konkretny pomnik, a obrażeni poczuli się katolicy, a nie sam pomnik. Z resztą po prowokacjach w stronę kościoła i katolików, jestem w stanie ich zrozumieć.
@skar: Jestem prawnie katolikiem i nie czuję się obrażony. Dlaczego kłamiesz?

Katolicy nie mają monopolu na pomnik. Jest to pomnik państwowy, czyli wszystkich obywateli.

Mam rozumieć, że inni chrześcijanie poza katolikami są gorsi? Pomnik jest wszystkich obywateli, a nie tylko jednej grupy społecznej.
@Ordo_Publius co to znaczy prawnie katolikiem? XD Że jesteś ochrzczony i nie wypisałeś się z kościoła? XD Ja jestem niepraktykujacym gejem, i mi ta akcja jako przedstawiciela lgbt się nie podobała. Dlaczego ktoś w moim imieniu zawieszal flagę, gdzie oczywistym było, że sporej części społeczeństwa się to nie spodoba.
Poza tym, to, że coś należy do wszystkich, nie uprawnia jednostek do takich akcji.
@skar: Tak, prawny katolik to osoba ochrzczona, która nie została usunięta ze statystyk kościoła. Na tej podstawie według państwa polskiego jestem katolikiem, jak również według samego kościoła.