Wpis z mikrobloga

#krakow #bekazprawakow #lgbt

Właśnie mijała moje mieszkanie ciężarówka anty-LGBT. Z głośników coś leciało, że LGBT chce uzależnić dzieci od seksu i coś tam jeszcze o pedofili. Więcej nie dosłyszałem, ktoś wiec co tam jeszcze #!$%@?ą z tych głośników? Aha, no i oczywiście obstawa policji.

"w polsce nie ma homofobii"
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M4lutki: Już pomijam to, czy to, co tam #!$%@?ą z tej ciężarówki pokrywa się z prawdą czy nie, ale w tym kraju póki co jest jeszcze wolność i policja obstawia też spendy oszołomów z obrazkami cipkomaryjek i innego gówna mającego prowokować katoli. Ironizowania tym cytatem nawet nie będę komentował, bo podejrzewam, że i tak nie zrozumiesz tego co napisałem wcześniej. #bekazlewactwa
  • Odpowiedz
@R187 fobia drogi kolego to jest zaburzenie nerwowe to jest strach i lęk. Szczerze wątpię, aby wszyscy przeciwnicy homoseksualistów czuli przed nimi lęk bo, np. ten typ co jeździ tym samochodem panicznie bałby się jeździć nim koło domu margot, a inni by na bank nie szli na paradę lgbt, zeby psuć im marsz. Więc @Wolfman91 ma całkowitą rację, że termin homofob jest naditerpretowany. Bo owszem znajdą się jednostki które mogą
  • Odpowiedz
@R187: tak z ciekawości: jeśli mam znajomego geja (tak, serio, to nie mem), nie mam problemu z pójściem z nim na piwo, swobodnym pogadaniem, nie odczuwam żadnego z powyższych, ale w sytuacji w której np. zjawia się ze swoim partnerem i się do siebie umizgują, a ja zaczynam odczuwać wstręt i dyskomfort, to jestem homofobem czy nie?

To też pokazuję jak niejednoznaczny, nieprecyzyjny i bzdurny jest to termin, który stwarza
  • Odpowiedz
ale w sytuacji w której np. zjawia się ze swoim partnerem i się do siebie umizgują, a ja zaczynam odczuwać wstręt i dyskomfort, to jestem homofobem czy nie?


@Wolfman91: tak
  • Odpowiedz
@R187: no to iksde. To raczej całkiem naturalna reakcja, mam pewne podejrzenia że występująca także u lewicowych mężczyzn, choć pewnie zaraz się dowiem, że to przez wzorce społeczno-kulturowe i naukę kościoła, patriarchat, you name it.

Tego typu reakcja może występować nawet przy umizgach par heteroseksualnych...
  • Odpowiedz
@Wolfman91: Zależy jak definiujesz "umizgi". Jeśli jako coś co się powinno robić w sypialni to wtedy nie a jeśli jako coś co ludzie robią na ogół w miejscach publicznych to w tedy tak.

Tego typu reakcja może występować nawet przy umizgach par heteroseksualnych...


No jak ktoś się tak samo czuje przy takich samych zachowaniach niezależnie od płci osób, to wtedy nie.
  • Odpowiedz
No jak ktoś się tak samo czuje przy takich samych zachowaniach niezależnie od płci osób, to wtedy nie.


@R187: No ale gdy jesteśmy zaprogramowani przez naturę (my, 99-95% społeczeństwa) do odczuwania popędu do osób płci przeciwnej, to czy odczuwanie obrzydzenia w sytuacji gdy na naszych oczach dwie osoby płci tej samej ochoczo zalecają się do siebie, to może nie jest to nic NADZWYCZAJNEGO, może nie jest, jak chcą lewicowcy, to
  • Odpowiedz
@Wolfman91: Czy jak kogoś podniecają dzieci, ale nigdy żadnego nie skrzywdził ani nie oglądał z nimi nielegalnych materiałów, to jest pedofilem czy nie?

Aczkolwiek przyznaję, że jest problem z definicją słowa "homofobia" i ta definicja, którą ja w ślad za autorami tamtego badania naukowego przytaczam to tylko jedna z wielu, o czym nawet sami autorzy tego badania piszą o ile dobrze pamiętam.
  • Odpowiedz
Czy jak kogoś podniecają dzieci, ale nigdy żadnego nie skrzywdził ani nie oglądał z nimi nielegalnych materiałów, to jest pedofilem czy nie?


@R187: Nie no, takie porównanie to już duże nadużycie. Pedofilia to akurat bardzo dobrze sklasyfikowane, medyczne pojęcie - należy do zaburzeń seksualnych. Natomiast 'homofobia' to taki właśnie 'nie wiadomo co', niejednoznaczne i w dodatku nie mające znamion naukowości (jak niektórzy by chcieli) pojęcie, w dodatku udawające termin medyczny,
  • Odpowiedz
@R187 Fobie wywoływane są przez pewne sytuacje lub obiekty zewnętrzne wobec osoby przeżywającej lęk, które w praktyce nie są niebezpieczne. Zasadniczy obraz fobii to przesadne reakcje zaniepokojenia i trwogi, pomimo świadomości o irracjonalności własnego lęku oraz zapewnień, że obiekt strachu nie stanowi realnego zagrożenia.
Wikipedia: fobia
  • Odpowiedz