Wpis z mikrobloga

@crucian: nic lepszego od retinolu anti-age nie znajdziesz. Na noc retinol, na dzień SPF ( ͡° ͜ʖ ͡°) możesz właczyć sobie witaminę C do pielegnacji, bo w odpowiedniej dawce rozjaśnia skórę i stymuluje syntezę kolagenu, ale to nie koniecznie w kremie tylko raczej serum (np. Basiclab ma świetne).
A jak bardzo chcesz krem to mój ulubiony to resibo liftingujący bo faktycznie lekko napina skórę, super opinie ma
@crucian: Ja w zasadzie potwierdzam słowa @StaryZdzich. Osobiście używam witaminy C z Bielenda professional, ponoć jedna z najlepszych i zresztą pierwsza z jakiej jestem zadowolona (choć próbowałam niewiele, głównie maseczki i dwa sera). Emulsji używam z Avene, jest mega polecana na Twarzingu jako jedna z tych niedrogich. Czytałam też dobre opinie o retinolu z wit C z Norel ale to chyba jest olejek więc pewnie mniej przyjemne i mniej aktywne.
@crucian: niestety, retinol to mój plan na jesień/zimę (zależy jak mi pójdzie z zapasami) i biorę to z BasicLab bo nie znam innego z tak dobrym składem. Na początek 0,5% dla zbudowania tolerancji, potem może wyższe stężenie. Retinol na zmarszczki to przygoda na dłużej niż tydzień - jak czytałam to na efekty czeka się ok 6 miesięcy