Wpis z mikrobloga

@Sir_Well_Endowed: Unagi zdecydowanie najlepsze - chodzę regularnie. Mają moim zdaniem super jakość ryby i ryżu. Polecam rolkę z łososiem w temprze i płatku ryżowym - bardzo ciekawa opcja.

Kenko jest fajną opcją, mają dużo dobrych rolek typu fusion, niestety moim zdaniem jakość składników odrobinę gorsza od Unagi.

Izumi - nie jadam, uważam że jest słabe, zawiodłem się kiedyś.

Tokyo - dobra jakość, ale rolki zwłaszcza z tempurą są bardzo tłuste i
Generalnie nie wyszczególniają ani jakie to jest cięcie ani jaka kategoria.


@Frollo: Bo mają w zależności od dnia od różnych dostawców. Tak czy inaczej najlepsze kategorie wagyu (a5) to ceny w restauracji ok 1000 - 1500 zł za 100g. (z jakimiś dodatkami, w zagranicznej restauracji)Tutaj widać po samej cenie, że nie może być to top topów (i w sumie nie dziwne bo to nie jest target tej restauracji). Tak czy inaczej
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Chyba masz rację. Generalnie bardzo mnie zaskoczyła wielkość porcji bo jest to aż 6 wielkich nigiri (mimo, że w karcie są tylko 2 szt.) z dużą ilością mięsa i innych dodatków (dodatków trochę aż za dużo, przytłumiają smak). Generalnie to mięso jest wyborne, ale nie ma dla mnie tej absurdalnej tłustości A5. Przypomina po prostu doskonałą wołowinę.
Ale generalnie mam mega szacunek do wszystkich z Exotic Restaurants, jakość jest zawsze
Generalnie to mięso jest wyborne, ale nie ma dla mnie tej absurdalnej tłustości A5.


@Frollo: Nie wiem czy w ogóle byłby sens do sushi dawać a5. Trochę imo przerost formy nad treścią. W sushi musisz mieć cienki pasek tego mięsa. Zupełnie inaczej niż smażysz steka i go kroisz na grubsze kawałki. Myślę, że im cieńszy pasek tym gorzej by tu było wychwycić różnicę w jakości. Nie mówiąc już o prostocie #!$%@?.