Wpis z mikrobloga

Przez najbliższe trzy miesiące na przystanku Pl. Wiosny Ludów pasażerowie mogą testować nowy wyświetlacz przystankowy. Jest to pierwszy w Polsce projekt z wielofunkcyjnym wyświetlaczem e-papierowym – informuje Portal Poznan.pl. Konfiguracja urządzenia pozwala m.in. na wyświetlanie przystankowych tabliczek rozkładu jazdy, informacji o odjazdach w czasie rzeczywistym, emitowanie zapowiedzi głosowych.
Korzystaliście już?

Źródło: FB MPK Poznań

#poznan i trochę #czytniki #ciekawostki #ebook
Pobierz jmuhha - Przez najbliższe trzy miesiące na przystanku Pl. Wiosny Ludów pasażerowie mo...
źródło: comment_1598426154PKxuayxll34bXci1kC8dE7.jpg
  • 20
@less_is_more nie szukam problemów na siłę, tylko widzę mnóstwo minusów takiego rozwiązania.

No ale okej, wywalajmy publiczne pieniądze w błoto, a potem się dziwny, że bilety w Poznaniu są tak drogie. Grunt żeby nie robić problemów, tylko płacić ʕʔ
nie szukam problemów na siłę, tylko widzę mnóstwo minusów takiego rozwiązania.


@So_I_Scream: Poza dotykaniem ich przez innych ludzi jakies widzisz? Automaty z biletami i kolą ci nie przeszkadzaja? xD

No ale okej, wywalajmy publiczne pieniądze w błoto, a potem się dziwny, że bilety w Poznaniu są tak drogie. Grunt żeby nie robić problemów, tylko płacić ʕʔ


Oczywiscie zrobiles analize tego ile kosztuje utrzymanie papierowej wersji rozkladu jazdy.
@less_is_more
1. O awariach informuje cie obecnie istniejący system rozkładu zamontowany już na prawie każdym przystanku w Poznaniu. Więc pudło ogromne

2. Ogromną awaryjność i koszt tego systemu. Ile kosztuje taka ilość urządzeń z wytrzymałością temp. od - 25 C do +40 C i odpowiednim naciskiem a ile rozwozenie przez pracownika? Serio chcesz powiedzieć, że mamy aż tak drogie siły robocze w Polsce?

3. Koszty sytemu i serwisu. Jesteś świadomy, że za
Patrzenie na sensowne wydatki publiczne to nie Bolag tylko rozsądek na co idą wspólne pieniądze.


@So_I_Scream: No i nadal pytam, widziales jakies kalkulacje czy tak sobie dywagujesz i od razu przekreslasz pomysl? Bo to typowo polskie - nie znam sie, nie widzialem twardych danych ale juz jade po pomysle xD
@less_is_more
a czy ZTM udostępnił swoje wyliczenia? Nie.
Zapytam jeszcze raz - od kiedy pracownik w Polsce zarabia tyle, żeby koszt przewyższał wyżej przeze mnie podane koszta obsługi systemu? Które też musi obsługiwać człowiek :)

Masz straszny kompleks Polski i "polaczkowatosci", weź może wyjedź gdzieś poza granice, poczytaj lokalna prasę i daj info czy ciągle tylko w Polsce ludzie mają problemy z nieracjonalnym wydawaniem publicznych pieniędzy.
a czy ZTM udostępnił swoje wyliczenia? Nie.


@So_I_Scream: No to co się mądrzysz, skoro nie masz mozliwosci weryfikacji? XD

Masz straszny kompleks Polski i "polaczkowatosci", weź może wyjedź gdzieś poza granice, poczytaj lokalna prasę i daj info czy ciągle tylko w Polsce ludzie mają problemy z nieracjonalnym wydawaniem publicznych pieniędzy.


Alez ja nie mam problemu zadnego z kompleksami narodowymi. Racjonalnie wydawac pieniadze byś chciał, ale racjonalnie już nie jestes w stanie
Bardzo fajne, Widziałem już w UK (High Wycombe), Plus prognoza pogody, aktualizacje na bieżąco.
A co do przystanków pośrednich to nic nie przebije tego co widziałem w Norwegii - jedna tabliczka na wszystkie przystanki (czasy to start z przystanku a kolejne przystanki to czas w minutach od pierwszego).