Wpis z mikrobloga

Mam starą sprężarkę trzytłokową, 3jw60, która wymaga kilku poprawek (z jednego tłoczka po chwili zaczyna sie dymić, jest nieszczelna i nabite powietrze po jakimś czasie ucieka, ogólnie dobija do 5-6bar). Zasilanie "siłą" też w niej jest dosyć upierdliwe bo w warsztacie nie mam gniazda siłowego.
Zacząłem się zastanawiać czy nie lepiej byłoby tą sprzedać za jakieś pieniądze i kupić nową, dwutłokową, na gwarancji, pod 230V..
Ogólnie kompresor potrzebny do pompowania kół, przedmuchiwania maszyn. Czasami pod pistolet do malowania.

Co myślicie będzie lepszym rozwiązaniem?

#warsztat #majsterkowanie i trochę #mechanikasamochodowa i #rolnictwo
  • 12
  • Odpowiedz
@tomy86: Ja właśnie tak zrobiłem, ta duża poszła na olx chyba za 500(tez do poprawek i uszczelnienia), kupiłem mała. Szybciej nabije ciśnienie a i faktura poszła na nową. Tak jak ktoś napisać do całodniowej pracy z pistoletem lakierniczy się nie nadaje ale do dmuchania filtrów czy pompowania kół jak najbardziej
  • Odpowiedz
  • 0
@siodemkaxx: 1200zl.
@kapitan_kielon: trochę droga impreza i kilka dobrych godzin przeróbek. Przerobić mocowanie, połączyć paskami z silnikiem, pokombinować z instalacją.
Zobaczę jeszcze może kupię zaworki do tej aspy i ja jakiś czas jeszcze ją zregeneruje.
  • Odpowiedz
@tomy86: No pewnie, warto zregenerować to co masz.
Jest pare patentów na ulepszenie tych sprężarek; takich jak głowice z c-360, zaworki zwrotne na każdy cylinder.
Poszukaj, poczytaj. To troche zabawy, ale efekt może być zaskakujący.
  • Odpowiedz
@tomy86 jaki tam silnik siedzi? Jak 7kw to pakuj spokojnie pompę w3090. Będziesz zadowolony. Nawet piaskować drobne elementy spokojnie dasz radę. W gospodarstwie duża sprężarka zawsze się przyda ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Silikon: Jaka to wada fabryczna?
po przeróbkach ze zmianą głowic może być całkiem ok

Do tej co wkleiłeś linka (sam tez taką mam) też Ci znajde kilka wad:
- niewydajne chłodzenie przy intensywnym użytkowaniu: strumień powietrza nie chłodzi głowic, a to przecież one się najbardziej grzeją
- podparcie wału tylko w jednym miejscu korpusu i to jeszcze na panewce
O deklarowanej wydajności nie bede gadał, bo to szkoda strzępić ryja, ale
  • Odpowiedz