Wpis z mikrobloga

Jestem teraz po drugim odcinku i powiem tak, magia w tym serialu nie jest „lovecraftowa” pod żadnym względem i mam o to ból dupy. Do #!$%@? to powinno być złe wynaturzenie, tak złe, że sama myśl o tym wydaje się obrzydliwie szalona. Powinien być smród, strach i zło a jest piu piu magiczna bariera bo tak, piu piu gwizdek, piu piu rytuał co pięciu kolesi w sukienkach „recytuje Ona Tańczy dla Mnie po łacinie” i jeb promienie jakieś i jeb dobra zjawa co ratuje bohatera. #!$%@? nie powinno być w tej magii nic dobrego, nie ma nic dobrego w rzeczach które łamią porządek wszechświata. Do #!$%@?.
#lovecraft #krainalovecrafta #seriale #ksiazki
  • 7
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kopo: O ile dobrze kojarzę, to w tym odcinku mieli korzystać z "magi życia", więc cokolwiek może mieć tutaj to sens.
  • Odpowiedz
@kopo: twórcy raczej nie ukrywają, że nawiązania do Lovecrafta są dosyć luźne. Natomiast tempo, CGI, montaż - z tym mam o wiele większy problem.
  • Odpowiedz
  • 0
@purrfect: Bo nawiązuje i czerpie garściami z Lovecrafta (i przy okazji wiele serwisów zapewniały jak bardzo fani są zadowoleni)
  • Odpowiedz
@kopo: hmm, a to nie jest tak, że Lovecraft tam po prostu jest jako pisarz, jego dzieła są obecne w tym świecie, ale sam serial jest o tym, że to rasizm jest prawdziwym "lovecraftowym" horrorem i szaleństwem?
  • Odpowiedz
@kopo: Lovecraft był rasistą więc lewicowe lobby wyciera sobie po prostu gębę jego osobą tworząc serial, który mówi całkowicie przeciwne rzeczy do idei Lovecraftowskich. Nie popieram rasizmu i nigdy nie będę, ale to jest oczywiście bezczeszczenie autora. Jest już wojna rasowa, w mediach, na ulicach w Ameryce. Będziemy płacić za to, że nasi biali przodkowie trzymali inne rasy w klatkach. To bardzo nie fair, są dwie metody, albo się poddać, co
  • Odpowiedz