Wpis z mikrobloga

Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec rozwiązań zawartych w poselskim projekcie nowelizacji tzw. ustawy antycovidowej, dzięki którym rządzący będą mogli liczyć na bezkarność za wszelkie bezprawne działania, które będą mieć faktyczny lub tylko pozorny związek z walką z pandemią i innymi chorobami zakaźnymi. Projekt ten nie tylko jest niekonstytucyjny, ale też radykalnie zwiększa ryzyko korupcji i nadużyć władzy.
Pełną treść stanowiska organizacji skupionych w Koalicji na Rzecz Otwartych Rządów znajdziecie na naszej stronie.
__
#prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #watchdogpolska #sejm
  • 20
Czepiamy się. Jak zwykle.


@Watchdog_Polska: wczoraj rozmawiałem z ziomeczkami nt. wparcia struktur Nowej Solidarności Trzaskowskiego i wyskoczył temat federalizacji UE (bo w sumie każdy jeden z nas jest federalistom) z zachowaniem autonomii samorządowej i kulturowej państw członkowskich i pojawił się problem, bo jednak korupcja i januszostwo jest nieodłącznym elementem polskiej kultury. XD
@Watchdog_Polska: Czyli czysto teoretycznie skoro władza ma wpieprzać kary po 10k za nie posłanie dziecka do szkoły to w myśl tego projektu mogą mi skoczyć bo działam w interesie społecznym i nie chcę rozprzestrzeniać wirusa? Idąc dalej. Nie przyjdę do roboty bo nie i #!$%@? a po tym jak mnie zwolnią z paragrafem 52 to mogę w sądzie ściemniać, że wyższa konieczność i żądam zwrotu gotówki? ( ͡° ͜ʖ
@Watchdog_Polska: niby spoko, ale czy wysłaliście do sejmu to stanowisko, czy tylko na swojej stronie napisaliście? Propsuję was, ale to wygląda jak u Andrzeja


@Cesarz_Polski: Się wie, że poszło dalej - do polityków, mediów. Wiemy, że nie wystarczy, by pojawiło się tylko na stronach organizacji. Z niewiadomych nam względów, nie wszyscy tam zaglądają. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dlugi-gr

Czy jeśli przywalę typowi w twarz na ulicy, bo bezie chodził bez maseczki, to ustawa spowoduje moją bezkarność? Zachodzi fakt bezprawnego działania oraz pozornej walki z pandemią.


@PanHeniek45

Czyli czysto teoretycznie skoro władza ma wpieprzać kary po 10k za nie posłanie dziecka do szkoły to w myśl tego projektu mogą mi skoczyć bo działam w interesie społecznym i nie chcę rozprzestrzeniać wirusa? Idąc dalej. Nie przyjdę do roboty bo nie i