Wpis z mikrobloga

@Pepperek: Jak nie chcesz się bawić to zainstaluj jakiegoś gotowca, instalacja sprowadza się do nagrania obrazu na pendrive i uruchomienia komputera z niego (ewentualnie jakiś kext do karty sieciowej trzeba dograć).
@Pepperek: nie ma znaczenia czy postawisz na poradniku z np. Mojave bo to praktycznie to samo. Później się zaktualizuje oficjalnym kanałem.
Musisz mieć pendrive z czystym obrazem systemu, pendrive z cloverem i skonfigurowane uefi.
Znajdź sobie gotową paczkę kextów z config.plist dla swojego chipsetu np. na polskim forum hamac.pl i metodą prób i błędów postaw system.
Polecam cały czas zapisywać co się robi. Po kilku instalacjach skończysz z krótką instrukcją i
GA-Q87TN s115


@Pepperek: Sprawdź nie w Windowsie, a w BIOS'ie czy masz opcję UEFI. Windows może to pokazywać bo go postawiłeś w MBR/non-UEFI (tak się tego spodziewam, nie jestem omnibusem) więc teraz jakbyś chciał postawić drugi system musiałbyś instalować Maca w trybie legacy, lub i Windowsa zainstalować na nowo, bo z tego co wiem nie mixuje się trybów EFI na poziomie bootloaderów.

Taka notka: W Thinkpadzie X220 z Sandy Bridge i
@Pepperek: Wystarczy sprawdzić czy w BIOSie możesz ustawić bootowanie na UEFI + Legacy lub ewentualnie zobaczyć czy nie masz zduplikowanych boot device, tzn. jak masz USB, HDD, i inne opcje bootowania to dla UEFI powinny być powtórzone.

A co do trybu legacy OpenCore to nie mam pojęcia czy w ogóle działa, ale w Creditsach na githubie jest taka notka:

Chameleon and Clover teams for hints and legacy
Więc może się da.
gotowiec to najgorsza rzecz


@poCoWamMojNumerTelefonu: gotowiec w postaci czystego clovera z kextami dla tego samego chipsetu i config.plist gdzie zmienia się tylko numer seryjny to głupota?
Sam musiałby zrobić to samo na tych samych plikach, ale mniejsza z tym.
Muszę się zainteresować tym opencore bo to coś nowego, nie słyszałem o tym wcześniej.
Jeśli jest bardziej stabilne od clovera to jak najbardziej warto przechodzić. Idę poczytać co pisze scena.