Wpis z mikrobloga

W Biłgoraju na stacji po 22 jakiś typ nie wpuszcza do kasy ludzi bez maseczek (cały dzień jest spoko, nie trzeba masek) i nie pozwala zapłacić za zatankowaną już benzynę xD
  • Odpowiedz
Jezu co za pajac, wytłumaczy mi ktoś kiedyś po co tacy ludzie na sile robią cyrk i nagrywają to jeszcze ? Chyba ze jest po prostu na tyle #!$%@? ze wyznaje teorie „ludzie obudźcie się jaka plandemia nie dam sobie zalozyc kagańca” XDDD
  • Odpowiedz
  • 0
@ufo99 no raczej nie bo według wyroków sądowych jeżeli towar lezy na półce i jest opatrzony ceną. To jest to juz forma umowy kupna sprzedaży i tyczą się tego przepisy kodeksu cywilnego
  • Odpowiedz
@100piwdlapiotsza ale rzeczywistość jest jaka jest, dostanie w dupę od przełożonych, często nawet służb. A tak jak napisałem Ona chce mieć spokój a nie potem łazić po sądach i wykazywać niezgodność obowiązków jakimi ją obarczono z konstytucją. Napisałem jak to wygląda z perspektywy zwykłego szarego człowieka, który chce zarobić tyle żeby mu nie brakło, nie wychylać się i żyć spokojnie w swojej norce. Ten Pan z filmu nie powinien się unosić,
  • Odpowiedz
@Templar:

a Ty to tak do połowy tylko czytasz te przepisy? Uzasadniona przyczyna to nie tylko zapisy w prawie, wystarczą nawet jakieś wyraźne oznaczenia w sklepie, sądy już się zajmowały m.in. limitem sprzedaży cukru w niektórych marketach podczas promocji w kontekście tego przepisu i przyznawały rację sklepom, bo informacja o limicie była wyraźnie oznaczona na półce. Tak że nawet jak przyjmiemy, że rozporządzenie jest niezgodne z prawem to i tak poprzednie wyroki sądów pokazują, że wystarczy karteczka, że "klientów bez maseczek nie obsługujemy" by uznać to za uzasadniona przyczynę, tym bardziej że ma to też podstawy zdrowotne.

Niepotrzebnie się naprodukowałeś, cymbale brzmiący, sądy, RPO i doktryna nie mają w ww. kwestii
  • Odpowiedz
@zajunc:

O tych konkretnych przypadkach z Ostródy? W prasie lokalnej nic na szybko nie znalazłem. Ale znalazłem ogólnie artykuł z Poznania, o możliwych karach dla supermarketów i kilku takich przypadkach.

Bzdura, nie siej dezinformacji. Sklep może co najwyżej oberwać grzywną za niedochowanie własnych rygorów sanitarnych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Dutch: czy ty w ogóle czytasz to co wrzucasz, czy takie bezmyślne kopiuj i wklej? Gdzie te wyroki odnoszące się do mojej kwestii, jedyne co masz to wyroki odnośnie mandatów za łamanie rozporządzeń, a ja ci wytłumaczyłem właśnie, że sklep nie potrzebuje podstawy prawnej do "uzasadnionej przyczyny" odmowy sprzedaży, tak jak mogą limitować sprzedaż cukru przy promocji i są na ten temat wyroki przyznające rację sklepom tak też mogą obsługiwać
  • Odpowiedz